Zubrům však vyšla střelecky třetí třetina, díky které také slavili výsledný triumf 5:3.

Domácí nastoupili do utkání už bez forvarda Lehečky, jež byl v Přerově na zkoušku, naopak v sestavě dostal příležitost navrátilec Popelka.

Duel byl herně i výsledkově dlouho vyrovnaný. Zubři šli Kratochvílem po jedenácti minutách do vedení, ale na začátku druhého dějství už 1:2 prohrávali.

„Soupeř znovu začal o něco lépe a my jsme měli rozjezd pomalejší. Šance byly na obou stranách, naši hrubku po gólu Nový Jičín rychle potrestal," připomněl průběh trenér Petr Dočkal.

O vyrovnání se postaral Šťastný. To ještě Šebek v závěru druhé periody nevyužil možnost trestného střílení.

„Od druhé třetiny jsme přidali, začali jsme plnit stanovenou taktiku a z toho přišly šance. Soupeř pak dál hrozil, ale ve třetí třetině už jsme ho přitlačili a dočkali se gólových momentů, které zápas rozhodly," dodal s výhrou spokojený lodivod družstva.

První mistrovský zápas nové sezony čeká jeho družinu už nadcházející středu, kdy na ledě zimního stadionu v Novém Jičíně vyzve tým Frýdku- Místku.

HC ZUBR PŘEROV – HC NOVÝ JIČÍN 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 11. M. Kratochvíl (Málek, Š.Kratochvíl), 26. Šťastný (Šebek), 48. Procházka (Šebek), 51. Š. Kratochvíl (Sedlák), 52. Šebek (Šťastný, Procházka) – 11. Lehečka (Novotný), 22. Mikšan (Novotný), 57. Gebauer (Uhlár).

Rozhodčí: Přikryl – Sedlák, Čaja. Využití: 1:0. Diváků: 534.

HC ZUBR Přerov: Slovák – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Andrýsek, Zbořil, Polák – Goiš, Sedlák, Popelka – Šebek, R. Procházka, D. Šťastný – Málek, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl – Školoud, Škorík. Trenér: Petr Dočkal.

HC Nový Jičín: Šrámek – Vašut, Vnenk, Horák, Hruška, Cabák, Žák, Bartoň – Mikšan, Kacíř, M. Chvostek – Novotný, Lehečka, Zdeněk – Gebauer, Kabeláč, Uhlár – Gogolka, F. Chvostek. Trenér: Aleš Flašar.