Přerované do Edenu vyrazili vyrazili bez několika marodů, v obraně se tak objevily staré známé tváře, nyní již vítkovičtí Robert Černý a Jakub Kubeš. Na výpomoc i tentokrát přispěchal ze Zlína další bek Jan Dluhoš, v útoku nechyběl mladíček Beranů Sebera. Čtvrtá formace Zubrů pak byla složena ryze z juniorských odchovanců Dobši, Fencla a Šimanského, který si odbyl prvoligovou premiéru.

A hosté vlétli na soupeře ve velkém stylu. Šance Hejcmana či Krále však zůstaly nevyužity a místo vedení Zubři v první třetině prohrávali 0:2. Ztrátu mírnil v závěru z přesilovky přesnou střelou Radek Číp.

„Měli jsme výborný vstup do utkání, ve kterém jsme si zasloužili vstřelit gól, postupem času ale bylo znát, že energii nemáme takovou, jakou bychom za normální situace mít měli,“ přiznal trenér Meo Vladimír Kočara.

Ve druhé dvacetiminutovce Přerované nevyužili krátkou přesilovku pět na tři, to Pražané pak měli k dispozici stejnou výhodu na celé dvě minuty. V této pasáži hry se ale ve skvělém světle ukázala přerovská obrana v čele s gólmanem Danielem Dvořákem. Zubři byli stále na dostřel.

„Chci před hráči smeknout – na to, jak jsme v posledních dnech trénovali, jsme hráli výborně,“ musel uznat Vladimír Kočara.

Osudovým se však pro hosty stal vstup do druhé třetiny. Filip Vlček předvedl skvělou práci na buly a David Šteiner sám před Dvořákem zvýšil na 3:1. Přerov už jen korigoval po ukázkově sehrané kombinaci v přesilové hře, kdy do prázdné brány skóroval Vlastimil Dostálek.

Závěrečný tlak při hře bez brankáře ke srovnání nevedl a všechny body tak zůstaly v hlavním městě. „Domácí byli lepší, měli pasáže, kdy nás vůbec nepustili ze třetiny, přesto jsme do poslední chvíle bojovali o bod a byť se nám to nakonec nepodařilo, jsem s přístupem a výkonem mužstva spokojen,“ uzavřel Vladimír Kočara.

Přerované se po odkladu dvou duelů do hry vrátili neúspěšně, v sobotu však (dost možná na delší dobu naposledy před diváky) doma vyzvou od 17 hodin silnou Porubu.

HC Slavia Praha – HC Zubr Přerov 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 14. Kružík (Buchta, J. Doležal), 18. Kafka (Šmerha, Kuťák), 42. Šteiner (Vlček) – 20. Číp (Kubeš), 46. Dostálek (Pšurný, Král). Rozhodčí: Pešina, Šindel – Kreuzer, Šimán. Vyloučení: 7:8, navíc Kafka (Slavia Praha) 10 minut osobní trest. Využití: 0:2. Diváci: 425.

Slavia: Michajlov – Buchta, Novák, Gaspar, Duda, Jeřábek, Antoš – Kafka, Vampola, Šmerha – J. Doležal, Kuťák, Kružík – Tomica, Vlček, Šteiner – Ondráček, Petrov, Brož. Trenér: Martin Štrba.

Přerov: Dvořák – Hrabal, Král, Kučeřík, Kubeš, Dluhoš, Černý, Dřímal – T. Doležal, Pšurný, Dostálek – Hajšman, Hejcman, Číp – Süss, Indrák, Sebera – Dobša, Šimanský, Fencl. Trenér: Vladimír Kočara.