„Byl to vyrovnaný zápas, derby se vším všudy. Přišli diváci, kluci byli namotivovaní, ale bohužel," mrzelo přerovského trenéra Davida Kudělku.

V sestavě Přerovanů chyběli kvůli zraněním důležití hráči v čele s útočníky Romanem Pšurným a Davidem Šťastným či elitním bekem Jakubem Grofem. Také Juraj Šimboch tentokrát nemohl střežit zubří svatyni, tam se poprvé před domácím publikem objevil Jiří Slovák.

„Nechtěli jsme brečet nad tím, že máme zraněné hráče. Určitě ale každý ví, že jsou to hráči určitých kvalit, a když chybí, tak i celková kvalita je nižší. Přesto jsme šli do zápasu s tím, že můžeme vyhrát. Popravdě si ale musíme říct, že tito hráči prostě chybí a je to znát," přiznal Kudělka.

Přerovští Zubři v prvoligovém derby s Prostějovem

Vyhecované hanácké derby se hrálo ve skvělé atmosféře. Foto: DENÍK/Jan Pořízek

Slabé zubří přesilovky

Úvod utkání napověděl, jak bude sobotní derby vyrovnané. Boj o střední pásmo přinesl první vážnější šance až po deseti minutách hry.

Byli to nakonec domácí, kdo otevřel skóre. Marek Sikora dokázal ve 12. minutě pohotově zblízka uklidit puk za záda zkušeného Horčičky.

Prostějov však odpověděl prakticky okamžitě. Po pár vteřinách následné přesilovky Jestřábů se střelou od modré prosadil Marek Drtina.

Hosté byli v první dvacetiminutovce o něco nebezpečnější, do šaten se ale šlo za remízového stavu.

Obraz hry v prostředním dějství vypadal velice podobně, vyrovnaný boj pokračoval.

Obrovskou šanci jít do vedení měli Zubři, minutová přesilovka pět na tři ovšem zůstala bez gólové odezvy, zákonitě tak musel přijít trest.

Jakub Čuřík se ve 35. minutě dostal k nenápadné střele zápěstím, a ta skončila za zády Slováka.

„Přesilovka pět na tři rozhoduje zápasy. V hokejové terminologii se říká, že když nevyužiješ přesilovku pět na tři, tak si nezasloužíš vyhrát. Celkově dnes naše přesilovky nebyly takové, jaké bychom si představovali," řekl přerovský kouč.

Prostějov slavil v Meo Aréně výhru v derby

Prostějovští Jestřábi dobyli prvoligovou Meo Arénu. Foto: DENÍK/Jan Pořízek

Přecechtěl: Rozhodli brankáři

Jestřábi vlétli výborně i do třetí třetiny.

Po pár vteřinách hry se vhazovalo před Slovákem, a Michalu Dragounovi se povedl husarský kousek. Přímo z buly překvapil přerovského brankáře, čímž nejen, že vystřelil hostům dvoubrankový náskok, jak se později ukázalo, zařídil také rozhodující gól celého střetnutí.

„Bylo to velice kvalitní utkání z obou dvou stran, velice vyrovnané. Rozhodující miskou na vahách dnes byl podle mě brankář, kterého jsme měli kvalitnější, proto jsme vyhráli. Bylo to derby, jak má být, a myslím si, že muselo diváky nadchnout. Klíčovým okamžikem celého zápasu pak bylo, že jsme ubránili přesilovku pět na tři," byl po zápase spokojen trenér Jestřábů Kamil Přecechtěl.

Zubři se v bouřlivé atmosféře vyprodané MEO Arény snažili o zvrat, přineslo to však jen snížení z hole Jiřího Goiše. Ten se prosadil v 50. minutě, v další velké šanci však po pěkné akci Šebka neuspěl, větší možnost na vyrovnání už Přerované nedostali.

Prostějov tak urval cenné tři body na ledě houževnatého nováčka soutěže, Zubry mohou mrzet hlavně špatně sehrané přesilové hry.

HC ZUBR Přerov – LHK Jestřábi Prostějov 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 12. Sikora (Procházka, Dostálek), 50. Goiš (Šebek, Stoklasa) – 12. Drtina (Dragoun, Luňák), 35. Čuřík (Šenkeřík), 41. Dragoun.

Rozhodčí: Kubičík – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3000 (vyprodáno). Střely na branku: 35:29. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.

Přerov: Slovák – Chmelíř, Ferenc, Vágner, Pala, Přindiš, Běhal, Matyáš – Procházka, Sikora, Dostálek – Š. Kratochvíl, Popelka, Kovařík – Goiš, Šebek, Stoklasa – Školoud, Král, Hrazdira. Trenéři: Petr Dočkal, Vladimír Kočara, David Kudělka.

Prostějov: Horčička – Drtina, Šenkeřík, Mojžíš, Sova, Husák, Protivný, Rudl – Krejčík, Dragoun, Luňák – Novák, Moskal, Volek – Šlahař, Meidl, Čuřík – Augustin, Illéš, Kajaba. Trenér: Kamil Přecechtěl.