„V uplynulém týdnu jsme trénovali ve Zlíně, kde nám maximálně vyšli vstříc, za což děkujeme. Teď už jsme doma, nicméně led zatím není úplně ideální, což se však dá v tomto horkém počasí očekávat. Doufáme, že se jeho kvalita co nejdříve zlepší. Příští rok se musíme zamyslet nad trochu jiným scénářem a být doma na ledě dříve, abychom se vyrovnali většině soupeřů z první ligy, kteří už doma trénují dvoufázově na ledě čtrnáct dní," přiznal pro klubový web trenér Petr Dočkal.

Na konci tohoto týdne čeká jeho tým první zápasové zkoušky, po kterých se pomalu vykrystalizuje soupiska pro blížící se novou sezonu. Zubři se totiž chystají na turnaj do Havířova, kde změří síly s domácím AZ, polským vicemistrem Jastrzebie a reprezentací Francie do 23 let.

„Na turnaji dostanou příležitost všichni domácí hráči z našeho širšího kádru a taktéž hráči bojující o místo v základní sestavě. Zápasy s kvalitními soupeři nás jistě dobře prověří a hráči budou muset ukázat své schopnosti. Poté už přijde na řadu první plánované zeštíhlení kádru. Po dvacátém srpnu už by pak měla být jasná kostra našeho mužstva, se kterou budeme vstupovat do první ligy," prozradil Dočkal plány trenérského trojlístku.

Ten může přivést ke štěstí také některou z nových tváří, které se na přerovském ledě perou o příležitost. Ke zlínskému forvardovi Michalu Popelkovi přibyli Lubomír Kovařík a Dominik Matula, kteří už si za Zubry zahráli v sezoně 2013/2014. Další z hráčů PSG, který je v Přerově na testech, je teprve devatenáctiletý bek Jakub Kužílek.

Zajímavou akvizicí by mohl být také dvaadvacetiletý útočník Lukáš Králík. Bývalý mládežnický reprezentant má zkušenosti i se zámořskou Western Hockey League, minulou sezonu pak strávil v prvoligové Třebíči.

Další možnou posilou útočných sil Zubrů se může stát Matyáš Hložek. Jednadvacetiletý vytáhlý odchovanec kladenského hokeje má zkušenosti z mládežnických výběrů Slavie či Znojma, v minulé sezoně pak působil ve druhé nejvyšší soutěži v Rakousku.