Perfektní výkon hostujícího brankáře Josefa Kořenáře přinesl Pojizeřanům bod. Zubři zaslouženě rozhodli v infarktových samostatných nájezdech, jejichž hrdinou se stal Radomír Pala, o výhře 2:1.

„Každé utkání je jiné. Benátky přijely s tím, co jsme očekávaly. Hrály bruslivý, juniorský a agresivní hokej. Pro nás je nesmírně důležité, že jsme dnes urvali dva body,“ řekl po utkání přerovský trenér Kamil Přecechtěl.

Ve středečním duelu WSM ligy se potkaly dva nejúspěšnější týmy, co se týče přesilových her. A jako by si to chtěly dokazovat. Jen v první třetině rozhodčí rozdal celkem patnáct trestů! A hned dva na pět minut plus do konce utkání pro hráče Benátek, jejichž některé zákroky už byly za hranou zákeřnosti.„Nenechali jsme se rozhodit. Jen je škoda zranění Oldy Horáka. Samozřejmě se nám to nelíbí, když nás někdo píchne zezadu hokejkou, ale i to je hokej,“ pokrčil rameny obránce Martin Novotný.

A právě Novotný byl jediným střelcem Zubrů v základní hrací době. Paradoxně se prosadil při vyrovnaném počtu sil na ledě ve 12. minutě. Od té doby ale benátecký gólman Kořenář začal čarovat.

Zubři tak ani jednu z mnoha svých přesilovek nevyužili, na rozdíl od Benátek, které srovnaly ve 31. minutě zásluhou Bittnera na 1:1. Tento stav díky parádnímu výkonu Kořenáře i spolehlivému Šimbochovi v přerovské kleci vydržel až do konce třetí třetiny.

„Ne, že by nám dnes přesilovky nešly. Měli jsme tam obrovské množství střel a šancí, ale jednak jim skvěle zachytal gólman, a za druhé Benátky oslabení umí hrát výborně, což dnes potvrdily,“ chválil soupeře kouč Přecechtěl.

V prodloužení přes velkou převahu Přerovanů branka nepadla, nájezdy pak nabídly neskutečné drama. Po dvou úspěšných pokusech hostů v úvodu Šimbocha v domácí bráně nahradil Klimeš a společně s Palou, který až v jedenácté sérii rozhodl, se stal hrdinou závěrečné loterie.

HC Zubr Přerov – HC Benátky nad Jizerou 2:1sn (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Novotný (Šlahař, Koblar) – 31. Bittner (Havlín, Psota).
Rozhodčí: Čech, Kašík – Reich, Měkýš. Vyloučení: 6:11, navíc Goiš (Přerov) 5 minut + do konce utkání – Král (Benátky) 10 minut osobní trest, Jandejsek (Benátky) 5 minut + do konce utkání, Hrníčko (Benátky) 5 minut + do konce utkání, Bittner (Benátky) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 1774.
Přerov: Šimboch (od 3. nájezdu Klimeš) – Horák, Malina, Novotný, Valenta, Zbořil, Pala – Plášek, Sýkora, M. Kratochvíl – Procházka, Pšurný, Fořt – Koblar, Berger, Dvořák – Goiš, Šlahař, Navrátil. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.
Benátky n. J.: Kořenář – Tržický, Kunst, Maier, Bednář, Havlín, Jandejsek – Dlouhý, Chrtek, Hrníčko – Jeník, Bittner, Psota – Teplý, Král, Hrabík – Wiencek, Nezbeda, Průžek. Trenér: Jiří Kudrna.