Stalo se tak v rámci středečního zápasu na ledě Orlové, kde po trefách Brančíka, Koláře a Sakrajdy vyhráli 3:1.

Zubři vyrazili do domoviny soupeře bez své gólmanské jedničky Vojtka, který se v předchozím zápase doma s Hodonínem zranil a musel střídat. Jeho post zastoupil Sklenář.

„Náš výkon nebyl bezchybný, a proto bylo důležité, že nás Jirka v těch klíčových chvílích podržel. Chytal opravdu velmi dobře," pověděl Lubomír Václavíček, asistent trenéra HC ZUBR Přerov.

Jeho svěřencům vstup do utkání vyšel, když se po šesti minutách hry prosadili v přesilovce zásluhou Brančíka.

„Na začátku jsme se nevyvarovali několika chyb, ale po zbytek úvodní třetiny jsme měli převahu," popsal dění Václavíček.

Gólové vedení Zubři navýšili v prostředním dějství, kdy se nejprve prosadil Kolář a za dalších pět minut Sakrajda.

„Orlová nás při našich vyloučeních několikrát zatlačila, ale těmi dvěma brankami jsme je zlomili," připustil pomocník Pavla Sedláka.

Ve třetí dvacetiminutovce si Přerov své vedení pohlídal, byť zkraje třetiny inkasoval. Vítězstvím 3:1 ukončil sérii neúspěchů.

„Podali jsme výkon jako v předchozích zápasech s tím rozdílem, že jsme konečně dali více než jednu branku, což rozhodlo o našem úspěchu," zhodnotil počínání týmu Václavíček.

Na tříbodový úspěch mohou Přerovští navázat v sobotu, kdy zajíždí na led Nového Jičína.

HC Orlová – HC ZUBR Přerov 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 42. Grepl (Sznapka) – 6. Brančík (Sakrajda), 25. Kolář (Ministr, Ditrich), 30. Sakrajda (D. Šťastný, Běhal).

Rozhodčí: Kubičík – Moravec, Mrákava. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváků: 322

HC Orlová: Iláš – Mintěl, Vydra, Štefanka, Hegegy, Zientek, Vydra, Sznapka, Tomis – Pavliš, Badžo, Mráz – Studený, Blatoň, Grepl – Szajter, Voznica, Matějíček – Galgonek, Plášek. Trenér: Daniel Marosz.

HC ZUBR Přerov: Sklenář – Pala, Běhal, Vlček, Janota, Osina, Kudělka, Tomeček – Kolář, D. Šťastný, Goiš – Haloda, Kovařík, Kundrátek – Ditrich, Sakrajda, Ministr – Z. Sedlák, Brančík. Trenér: Pavel Sedlák.