„Jednání probíhala v klidu, zájem byl z obou stran. Všechno šlo hladce, akorát se ladily maličkosti,“ uvedl 31letý křídelník pro klubový web.

„Dal přednost Přerovu před jinými nabídkami, čehož si vážíme. Pokud mu vydrží zdraví, je to nadstandardní hráč. V sestupové sezoně se jeho zkušenosti budou určitě hodit,“ má jasno sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.

Žádný návrat do Německa, kde Svoboda působil čtyři sezony před koronavirem, se tedy nekoná.

„S klubem jsme měli dohodu, že počkáme na vyjádření agenda, jestli se z Německa nenaskýtá nějaká zajímavá nabídka. Nakonec nepřišla, proto jsem se rozhodl zůstat v Přerově,“ vysvětlil.

Svoboda v minulé sezoně odehrál za Zubry 14 utkání a nasbíral 13 bodů (7+6). Celkem 11 zápasů odehrál také za extraligový Zlín, kde si vedl slušně, když zapsal 7 kanadských bodů (1+6). Čísla by byla bezesporu vyšší, kdyby zkušeného útočníka nelimitovaly zdravotní problémy. „Napřed jsem měl koronavirus, pak něco svého,“ nastínil.

Zubrům rozhodně chyběl v play-off. Odehrál pouze první čtvrtfinále s Porubou, už tehdy ale nebyl fyzicky fit, což na ledě bylo znát.

„Byl jsem nemocný, měl jsem antibiotika. Zkoušel jsem hrát, ale nebylo to úplně dobré. Rozhodli jsme se, že dokud antibiotika nedoberu, hrát nebudu,“ objasnil Jakub Svoboda.

Další zápasy vyřazovací části už nestihl. Cíl je tedy jasný. Porvat se o semifinále v další sezoně.

„Rád bych týmu pomohl k tomu, abychom přešli přes první kolo, které je pro Přerov očividně zakleté. Beru to jako jeden ze základních bodů do další sezony,“ svěřuje se. „Snad už se bude hrát i s diváky,“ uzavřel Svoboda, který se připravuje individuálně tak, jak je zvyklý – u kondičního trenéra Tomáše Tomigy.

Aktuální kádr HC Zubr Přerov:

Brankáři: Michael Petrásek, Michal Postava, Petr Žurek

Obránci: Jiří Krisl, Robert Černý, Jan Fencl, Matyáš Gréč, Adam Holík, Jakub Němec, Jan Billa

Útočníci: Roman Pšurný, Tomáš Doležal, Jakub Herman, Matouš Kratochvil, Jakub Svoboda, Tadeáš Král, Matěj Halík, Michal Šilhavý, Tobiáš Kuchta