„Domluvili jsme se, že Ivan bude u nás prozatím na zkoušce. Má obrovskou chuť vrátit se do hokeje. Uvidíme, jak to bude vypadat a podle toho se rozhodneme,“ řekl pro klubový web Pavel Hanák, sportovní manažer HC Zubr Přerov.

Sedmatřicetiletý odchovanec Zlína v pondělí poprvé s ostatními vyzkoušel kvalitu ledové plochy. Nejen pro něj to byla po několikaměsíční pauze zajímavá zkušenost.

„Nohy nebruslí, puk nelítá, trubka je zahleněná. Doufám, že to bude jenom lepší, horší už to být nemůže,“ konstatoval s úsměvem útočník Roman Pšurný.

Přerovský klub dále testuje útočníka Milana Valáška, o místo v kádru Hanáků bojuje i pardubický forvard Jaroslav Moučka, který si prošel například Prostějovem nebo Šumperkem.

Z Hradce Králové dorazili na testy mladíci Mikuláš Pohl a Patrik Mašín. Na přerovském ledě se objevili i litvínovští Karel Šefl a Jaroslav Šimeček.

Zajímavou útočnou akvizicí Zubrů by mohl být olomoucký odchovanec Lukáš Králík, který poslední dvě sezony strávil v týmu šumperských Draků. Na trase Šumperk – Přerov bude mít střídavé starty.

“Budeme mít k dispozici širší kádr a máme naplánován dostatek přípravných zápasů, takže všichni kluci dostanou prostor, aby se v nich ukázali. Navíc s námi trénuje spousta našich juniorů, kteří budou střídavě v áčku a v juniorce. Potřebujeme vědět, jak budou v mužském hokeji vypadat,“ prohlásil Hanák.

První přípravný zápas Zubři odehrají poslední červencový den s Opavou.