Výhra nad Motorem a vyloupení Rytířů znamená, že Přerované jsou vytouženému play-off dost blízko.

O své účasti ve vyřazovacích bojích mohou teoreticky rozhodnout již ve středečním domácím utkání s Benátkami nad Jizerou

. V případě nulových bodových zisků Havířova i Prostějova a výhře Přerovských za tři body.

„Byli jsme šťastnější. Domácí prokazovali svoje kvality, dobře ten tým posílili. Šli jsme tomu štěstí ale naproti. Ubránili jsme hodně oslabení, oni mají nejlepší přesilovky v soutěži. Bojovný výkon podpořený výborným Lukášem Klimešem v brance nám přinesl dva body," řekl k utkání trenér Přerova Vladimír Kočara.

Kladno - Přerov 3:4 pp.

Jedenáct vyloučených Zubrů

Celý zápas se nesl až v příliš úzkostlivém posuzování zákroků ze strany rozhodčích.

Více to odnášeli Zubři, kteří byli vyloučení hned jedenáctkrát. Marek Sikora kupříkladu usedl na trestnou lavici čtyřikrát.

Přesto to byli hosté, kdo šel v první třetině překvapivě do vedení. Nenápadná střela Matouše Kratochvíla prošla za Mensatora v kladenské brance. Velice cenná první trefa mladého přerovského útočníka ve druhé nejvyšší soutěži.

Ve druhém dějství za svou nedisciplinovanost pykali domácí. Slibný dvoubrankový náskok obstaral Přerovu při přesilovce pět na tři Jakub Grof. Luxusní a překvapivý náskok hostům vydržel pouze tři minuty. V čase 29:30 ztrestal další z přerovských vyloučení Marek Račuk.

Navíc bylo signalizováno vyloučení, rozhodčí tedy Přerov okamžitě opět poslali do čtyř. Další dvě přesilovky sice hosté přežili, přeci jen však bylo ve 35. minutě vyrovnáno. Fantastického Klimeše tentokrát prostřelil Tomáš Pitule.

„Oslabení nás stála hodně sil, neudrželi jsme proto dvakrát vedení. Ve druhé třetině se hra vinou vyloučení hodně kouskovala," zmínil se přerovský kouč.

Velký dík fanouškům

V posledním dějství Zubři podruhé využili přesilovku. Hanákům vrátil vedení ve 45. minutě Petr Mrázek. Domácí ovšem byli nadále nebezpeční.

Toto označení tradičně patří hlavně druhé formaci Rytířů. Nejproduktivnější hráč soutěže David Stach vyrovnával v čase 48:37.

Rozhodnutí mohlo padnout na obou stranách, nejlepší střelec WSM ligy Bílek ale trefil pouze tyč, svou šanci nevyužil ani Šimon Kratochvíl. Šlo se tedy do prodloužení.

To trvalo necelé dvě minuty. Kindl puk nedokázal vyrazit pryč, Roman Pšurný se ve velké příležitosti nemýlil. Bod navíc putuje do Přerova, který opět ukázal, že porážet ty nejlepší mu rozhodně není cizí.

„Velký dík patří našim fanouškům. Stejně jako v Budějovicích tak i na Kladně nám vytvořili parádní atmosféru, myslím si, že body patří taky jim," vzkázal Kočara příznivcům.

Rytíři Kladno – HC ZUBR Přerov 3:4p (0:1, 2:1, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 30. Račuk (Stach, Bílek), 35. Pitule (Račuk, Ptáček), 49. Stach (Machač) – 14. M. Kratochvíl (Š. Kratochvíl, Hořava), 27. Grof (Chmelíř, Pšurný), 46. Mrázek (Pšurný, Sýkora), 62. Pšurný.

Rozhodčí: Pražák – Kreuzer, Špringl ml. Vyloučení: 6:11, navíc Skuhravý (Kladno) 10 minut osobní trest – Sýkora (Přerov) 10 minut osobní trest, Š. Kratochvíl (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:2. Diváci: 2098.

Kladno: Mensator – Nash, Kehar, J. Mrázek, Gutwald, Ternavsky, Ptáček – Procházka, Skuhravý, Rudovský – Machač, Stach, Bílek – Kindl, Pitule, Račuk – Redlich, Dalecký, Dvořáček. Trenér: Jindřich Lidický.

Přerov: Klimeš – Chmelíř, Grof, Pala, Hořava, Novotný, Ferenc, Vágner – Pšurný, Sýkora, P. Mrázek – Stoklasa, Sikora, Dostálek – Blinka, Popelka, Kovařík – M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl. Trenéři: Petr Dočkal, Vladimír Kočara, David Kudělka.

49. kolo první hokejové WSM ligy:

Most – České Budějovice 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)
Branky: 5. Hora, 12. Alinč, 43. Šrámek, 54. Nedrda – 25. Chovan, 33. Straka. Rozhodčí: Würtherle – Štofa, Štětina. Vyloučení: 3:2. Využití: 2:0. Diváci: 477.

Benátky nad Jizerou – Šumperk 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 14. A. Holík, 34. J. Káňa, 50. Prokop. Rozhodčí: Bejček – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:3. Diváci: 260.

Třebíč – Jihlava 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky: 2. M. Přibyl, 39. Juráň, 47. Psota, 60. Raška – 13. Bilčík, 59. Jergl z trestného střílení. Rozhodčí: Přikryl – Novák, Hanzlík. Vyloučení: 4:2, navíc R. Erat (Třebíč) 10 min. Bez využití. Diváci: 2840.

Prostějov – Ústí nad Labem 5:4 v prodl. (1:2, 1:0, 2:2 – 1:0)
Branky: 9. a 34. Zachar, 50. Šlahař, 55. Venkrbec, 64. Luňák – 5. Tenkrát, 18. Chalupa, 43. D. Tůma, 49. Roubík. Rozhodčí: Trombík – Barteček, Poruba. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 1230.

Slavia Praha – Litoměřice 5:4 po sam. nájezdech (0:1, 4:1, 0:2 – 0:0)
Branky: 24. Mikulík, 25. Vas, 29. Markovič, 33. Bahenský, rozhodující sam. nájezd Robinson – 2. Kopta, 23. Přeučil, 44. Horna, 55. Švagrovský. Rozhodčí: Zubzanda – Rozlílek, Šmika. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:2. Diváci: 882.

Kadaň – Havířov 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
Branky: 14. Kverka, 34. M. Kadlec, 60. Trefný – 4. a 51. Gřeš, 24. V. Meidl, 49. Kanko. Rozhodčí: Valenta – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 6:6, navíc M. Kalus (Havířov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 350.