Ve třetí třetině ale domácí zabojovali a dokázali skóre vyrovnat. Velký šok pro Zubry přišel čtyři vteřiny před koncem, kdy obraně ujel Suchý a zajistil domácím vítězství.

HC Frýdek Místek – HC ZUBR Přerov 3:2 (0:0, 0:2, 3:0)

V úvodu střetnutí si oba celky vytvořily dostatek šancí, ale gólmani vždy stáli na svém místě. Od poloviny úvodní části se poté hrálo převážně ve středním pásmu.

Ve 32. minutě Zubři využili přesilovou hru, když krásnou akci na jeden dotek zakončoval Žibrita. Zlomení bezbrankového stavu dodalo přerovským hráčům sílu do hry a po další přesilové hře už bylo jejich vedení dvoubrankové.

Před domácí klecí zůstal zcela volný Kočara, který se štěstím doklepl puk za čáru – 0:2. Čisté konto vydrželo Tihlářovi až do začátku 48. minuty. To Zubři velice špatně střídali a Krutil ze sólového úniku snížil na 1:2. Hned o dvě a půl minuty později se domácím podařilo smazat dvoubrankovou ztrátu úplně. Faul Menšíka potrestal z dorážky Zapletal.

V závěru utkání už se zdálo, že se oba týmy rozejdou smírně, ale opak byl pravdou. V posledních vteřinách si výborně sjel na útočnou modrou Suchý a svůj brejk završil třetí domácí brankou, která padla v čase 59:56.

Statistiky

Branky: 47:06 Krutil (Sluštík), 49:42 Zapletal, 59:56 Suchý (Zapletal) – 31:37 Žibrita (Hanák), 35:08 Kočara (Kupec). Vyloučení: 8:5 navíc Bavlšík (Frýdek Místek) 10 minut osobní trest. Využití: 1:2. Střely na branku: 28:34. Průběh utkání: 0:2, 3:2. Diváci: 139.

Sestavy

HC Frýdek-Místek: Polonyi – Krutil, Kudláček, Bavlšík, Machálek, Novák, Babic, Zapletal, Sluštík, Merta, Jaško, Martiník, Trubka, Kopáč, Sztefek, Polák, Suchý, Křivák.

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek, Vlček, Osina, Novák, Staněk, Bauer, Halouska – Kolář, Sprušil, Ditrich, Kupec, Hanák, Žibrita, Menšík, Kohút, Sedlář, Kočara.

Předposlední přípravné utkání čeká Zubry v sobotu od 18 hodin v Uničově.