Jedno kompletní přípravné utkání, gól v dodatečných samostatných nájezdech, pak zranění. Největší letní posila Přerovanů Zdeněk Okál si tak oficiální premiéru v dresu Zubrů odbyla v MEO Aréně proti Slavii. Ve druhé formaci nahradil zdravotně indisponovaného Davida Březinu a postavil se tak vedle Antonína Pechance a Daniela Indráka.

Okál se představil hned v úvodní pětiminutovce, kdy si puk šikovně píchl do jízdy o mantinel, zbavil se obránce, nikoliv však dalšího vracejícího soupeře a do zakončení se ještě nedostal.

Skóre otevřel dvacetiletý Michal Simon. A nutno říct, že šikula z Mladé Boleslavi to od převzetí puku po zakončení bekhendem do šibenice udělal parádně.

Zubry v první třetině brzdila nedisciplinovanost, co víc, Jan Kern minutu před sirénou v početní výhodě zvyšoval na 0:2.

„Velice těžký zápas se silným soupeřem. První třetina z naší strany nebyla dobrá. Zaskočily nás dva góly a byli jsme takoví skleslí,“ přiznal domácí trenér Robert Svoboda.

Výborná druhá třetina

To, že přesilovky by mohly být silnou zbraní Přerova v nové sezoně, naznačil předešlý zápas s Třebíčí. A také 26. minuta duelu s Pražany. Okál ještě z dorážky neuspěl, Antonín Pechanec ale dokázal puk dotlačit za Málka.

Domácí pak začali mít navrch, soupeře dokázali zamknout v obranném pásmu a sahali po vyrovnání.

Co se nepovedlo Jakubu Svobodovi, Goišovi nebo Gréčovi, dokonal v čase 34:14 Tomáš Doležal. Po sporném zákroku Matouše Kratochvila se slávistický odchovanec ocitl sám před Málkem a chytře vyrovnal. Hostům se situace před gólem nelíbila, nic to nemění na tom, že Zubři si srovnání zasloužili.

Na začátku třetí třetiny málem Zdeněk Okál střelou od modré překvapil Málka, poté se spíše čekalo na chybu a rozhodující gól, který však přes hektický závěr nepřišel.

Největší šanci v prodloužení měl na holi kdo jiný než Okál, jeho chvíle ale přišla až při samostatných nájezdech. Přerovský útočník skvělou bekhendovou křivkou poslal domácí do vedení. Jeho dílo dokonali neprůstřelný Petrásek a Antonín Pechanec šťastným gólem.

„Řekli jsme si, co chceme zlepšit a ve druhé třetině to bylo vidět. Ve třetí třetině byl lepší soupeř, ale Pety v bráně byl vynikající, což potvrdil i v nájezdech,“ doplnil Robert Svoboda.

Zubři tak zůstávají v elitní trojici neporažených společně se Vsetínem a Kolínem. A právě s kozly se utkají v pondělí opět na domácím ledě.

HC Zubr Přerov – HC Slavia Praha 3:2sn (0:2, 2:0, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 26. Pechanec (Indrák, Jan Svoboda), 35. Doležal (Jakub Svoboda, Kratochvil), rozhodující nájezd Okál – 14. Simon (Kern), 19. Kern (Žejdl, Strnad). Rozhodčí: Rapák, Vrba – Kučera, Peluha. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 1022.

Přerov: Petrásek – Kudělka, Černý, Gréč, Chroboček, Krisl, Ševčík – Jakub Svoboda, Kratochvil, Doležal – Okál, Pechanec, Indrák – Dvořák, Macuh, Goiš – Jan Svoboda, Ministr, Dobša. Trenér: Robert Svoboda.

Slavia: Málek – Žovinec, Hanousek, Němeček, Matyáš, Barák, Hejda – Všetečka, Knotek, Houška – Kern, Žejdl, Strnad – Havrda, Závora, Simon – Petrov, Pšenička, Brož. Trenér: Jiří Veber.