Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Zubři slaví 4. vítězství v řadě. PODÍVEJTE SE

Přerov /FOTOGALERIE/ – Po třech vyhraných utkáních a návratu ztraceného sebevědomí se Zubři ve středu postavili doma proti Porubě. Lehké utkání to však rozhodně nebylo. Přestože hosté okupují poslední příčku druholigové tabulky, hned osm zápasů prohráli rozdílem jediné branky, což platilo také v Přerově.

14.12.2011

Zubři vs. PorubaFoto: DENÍK/David Klein

Zatímco Poruba přijela s kompletními čtyřmi formacemi, domácí se museli obejít bez první útočné formace. Zdeněk Sedlák s Janem Kolaříkem jsou na antibiotikách a Tomáš Zbořil hrál za Olomouc. Místo nich tak naskočili Jan Kolář, Viktor Coufal a Marek Kundrátek a v poslední části také Jiří Goiš a junior David Šťastný.

Zubři měli skvělý vstup do utkání. Hned ve druhé minutě si vynutili faul soupeře a po šestnácti sekundách přesilové hry se trefil Richard Brančík. V početní výhodě dostal až na modrou, nevěděl co s pukem, tak jej poslal na bránu a ten zapadl až do sítě.

Poruba přišla s odpovědí v 10. minutě. Matějný se šikovně uvolnil u mantinelu, našel před brankou Krayzla a ten střelou mezi betony překonal Radka Tihláře.

Po polovině utkání šli zchladit hlavy na trestnou na jedné straně Ditrich a na druhé Chaloupka. Hra ve čtyřech více svědčila Zubrům, jež šli po ukázkové akci opět do vedení. Faltýnek našel před brankou sjíždějícího si Palu, ten oslovil ještě lépe postaveného Martina Kotáska, který ač tísněn dostal kotouč za čáru – 2:1.

Uklidňující třetí trefu přidal ve 38. minutě v početní výhodě obránce Radomír Pala, jehož bomba od modré čáry skončila nad Gleichovou lapačkou a rozsvítila červené světlo.

Ve třetí části měli žlutomodří několik slibných brejkových situací, ovšem ne a ne se trefit. A jak už to tak bývá, udeřilo tedy na druhé straně. Gólman Tihlář zazmatkoval za brankou, puku se zmocnil Rostislav Vaněk, oslovil Krayzla a ten v čase 57:15 poslal svůj tým na kontakt.

Zubři ovšem kontrolovali hru, soupeře do power-play nepustili a na své konto si připsali čtvrté vítězství v řadě.

„Dali jsme sice první branku, ale Poruba zařadila vyšší rychlostní stupeň a v první třetině jsme měli velké problémy. I když Radek Tihlář jednou inkasoval, tak tým podržel. Naštěstí pak přišla přestávka. Klukům jsme hlavně říkali, že musí přidat na rychlosti. Ve druhé části už jsme hráli dobře a dali dvě branky, které rozhodly,“ řekl ke středečnímu utkání Lubomír Václavíček, asistent přerovského kouče.

Na druhé straně šaten se trenéru Poruby Pavlu Leksovskému zápas rozhodně nehodnotil dobře, poněvadž jeho tým prohrál opět o jedinou branku. Už podeváté. „Kluci se snaží, dřou, makají na doraz, ale chybí nám trošku toho štěstí. Dva góly jsme dostali v oslabení, která však nebyla nikterak drtivá, což nám prohrálo utkání. Škoda je i naší druhé inkasované branky, kdy jsme při hře čtyři na čtyři nepokryli hráče soupeře a ti toho dokázali využít. Odehráli jsme jedno z nejlepších utkání a klukům nemůžeme vytknout vůbec nic,“ pověděl.

HC ZUBR Přerov – HC RT TORAX Poruba 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Brančík (Ditrich, Vlček), 35. Kotásek (Pala, Faltýnek), 38. Pala (Ditrich) – 10. Krayzel (Matějný), 58. Krayzel (Vaněk, Matějný).

Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. Diváci: 850. Rozhodčí: Škrobák – Dučák, Poláček.

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Vlček, Ferenc – Krajíček, Pospíšil – Faltýnek, Pala – Blinka, Brančík, Ditrich – Kočara, Hanák, Kotásek – Kolář, Coufal, Kundrátek – Goiš, Šťastný. Trenér: Pavel Sedlák.

HC RT Torax Poruba 2011: Gleich – Šindelář, Wolf – Prokop, Hruzík – Kovář, Klimíček – Khayretdinov, Mládenka – Vaněk R., Krayzel, Matějný – Seidler, Zdráhal, Zuber – Kilnar, Pavlačka, Chaloupka – Bartošek, Badžo, Ďurica. Trenér: Pavel Leskovský.

Zubři si na své konto připsali další tři body a drží se tak v kontaktu se špičkou ligy. Ze čtvrtého místa na druhý Havířov mají ztrátu jen čtyř bodů.

Další zápas je čeká v sobotu v Novém Jičíně a ve středu 21. prosince doma od 18 hodin přivítají právě Havířov. Očekává se tedy velká hokejová řež.

28. kolo: Přerov – Poruba 3:2, Vsetín – Nový Jičín 6:1, Frýdek-Místek – Karviná 1:5, Opava – Prostějov 2:3, Valašské Meziříčí – Uherské Hradiště 4:6.