Oba týmy zahájily zápas opatrně. Poměrně dobře bránily a tak na vyložené šance diváci čekali dlouho. A na první branku až do druhé třetiny.

Úvodní buly sice vyhrála Orlová, ale její špatnou rozehrávku šikovně vystihl Ditrich. Dokázal si poradit i s Mintělem, najel si až k brance a dokonce v oslabení Šafránka prostřelil.

Časomíra se zastavila teprve na odehraných 9 sekundách druhé třetiny. Radost Zubrů však netrvala dlouho.

Za dalších 43 sekund, ještě stále v téže přesilovce, Stránský přihrál Potočnému, a ten vyrovnal. Od té chvíle se téměř až do konce třetiny hrálo střídavě nahoru-dolů.

První půle závěrečné části byla poznamenána častým vylučováním Zubrů. První oslabení zvládli bez větších potíží, krátce nato však putoval na trestnou lavici další přerovský hráč.

Už po 44 sekundách jej však zpátky na ledovou plochu poslala přesná střela Štefanky z kruhů pod břevno Tihlářovy branky – 2:1.

Po dalších dvou minutách si Orlová zahrála v této třetině už třetí přesilovku. A opět úspěšně.

Nejdříve měl sice trochu práce Šafránek, když mezi kruhy střílel Ditrich a dorážet u tyče se pokoušel Sedlák, ovšem poté se hra přesunula definitivně před Tihláře. Ten zlikvidoval dvě střely, tu třetí Kraftovu však nikoliv – 3:1.

Zubři vykřesali v 53. minutě jiskřičku naděje. Prudkou Pavlasovu střílenou nahrávku od mantinelu před bránou tečoval zcela volný Coufal a snížil na rozdíl jediné trefy.

Poslední čtyři minuty byly ve znamení závěrečného náporu Zubrů. Neprostupná obrana Orlové ale nedovolila Přerovu vytvořit si vyloženější šanci. Nepomohla jim ani powerplay a tak odjeli Zubři s prázdnou.

HC Orlová – HC ZUBR Přerov 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Branky: 21.Potočný (Stránský), 46.Štefanka (Samiec), 49.Kraft (Mintěl) – 20.Ditrich, 53.Coufal (Pavlas, Kočara). Vyloučení: 6:10 navíc Kohút (Přerov) 10 minut OT. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Střely: 37:41. Buly: 38:37. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

HC Orlová: Šafránek – Urbánek, Mintěl, Grygar, Kraft, Dušek, Štefanka, Prokop, Potočný, Rozum, Hegegy, Vydra, Stránský, Studený, Samiec, Valchař, J. Kotásek, Najdek, Říčka, Sznapka, Galgonek.

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek, Osina, Pavlas, Vlček, Novák, Halouska – Sedlák, Sprušil, Ditrich, Coufal, Hanák, Kočara, Menšík, Kohút, Goiš, Kundrátek, Kolář, Martinák.

Orlová tím ukončila čtvrtou větší sérii vítězství Zubrů. Také jejich konkurent na prvním místě – Bobři z Valašského Meziříčí ztratili v tomto kole jeden bod na svém ledě s Technikou, ale díky nulovému zisku Přerova se od něj vzdálili na dva body.

Po vysoké výhře nad Opavou se k Zubrům přiblížili znovu na bod třetí Drtiči z Hodonína. S oběma těmito celky, s nimiž Zubři bojují o první příčku, se ještě ve zbývajících šesti zápasech základní části utkají.

Ještě dříve, a to už ve středu 17. února se od 18 hodin doma postaví proti Uničovu.