Utkání ovládla druhá útočná formace Zubrů ve složení Hanák – Kočara – Matějka, která se podílela na prvních čtyřech gólech, a hattrickem se v závěrečné třetině blýskl útočník Martinák.

Úvod zápasu byl ve znamení mírného tlaku hráčů Spartaku Pelhřimov. Hodně jim k tomu pomohla přesilová hra po faulu Nováka. Přerovskou branku tak od modré čáry nebezpečně ohrozil Plch a po chvíli brankáře Sedláře řádně potrápil i dorážející Hrbatý.

Zubři však přesilovku nakonec dokázali ubránit a za její nevyužití soupeře bleskově potrestali. Na začátku šesté minuty se po skvělé souhře Matějky s Kočarou dostal do nájezdu Hanák a akci zakončil krásnou střelou, proti které Linhart neměl šanci – 1:0.

Tempo pelhřimovských hráčů po inkasovaném gólu trochu opadlo a na jejich hole se nakupilo několik nepřesností. V polovině úvodní části měl Pelhřimov opět výhodu jednoho hráče v poli, ale oslabení tentokrát sehráli Zubři velmi dobře a soupeře do ohrožení branky prakticky nepouštěli.

Podobný obraz hry mělo i další přerovské oslabení, ze kterého vyšli domácí hráči opět bez úhony. V závěru 15. minuty gólman Sedlář musel předvést tvrdý zákrok proti Votápkovi, který dostal přesnou přihrávku před branku a trefil strážce přerovské klece do masky. Jedinou přesilovku v první třetině hráli Zubři v šestnácté minutě, ale i když se dlouho drželi v útočném pásmu a kombinovali, tak se střelecky nedokázali prosadit.

Do druhé části hry vstoupili Zubři náporem a brzy slavili druhý gólový úspěch. Postarala se o něj opět stejná trojice hráčů a Hanák tentokrát otřel puk o tyčku, od které se kotouč dostal těsně za brankovou čáru – 2:0.

O dvě minuty později se už přerovský zimní stadion radoval potřetí a znovu za přispění úderné trojice. Tentokrát byl šťastným střelcem Kočara, který brankáře Linharta překonal z bezprostřední blízkosti.

Krátce před polovinou zápasu mohla druhá útočná formace Zubrů úspěšně akci zakončit i počtvrté, ale tentokrát Matějkovi nebylo přáno, když trefil Linhartovu lapačku. Zubři byli i v dalším průběhu třetiny aktivnější a mnohem častěji než soupeř drželi puk na svých holích.

V poslední minutě druhé periody byl navíc na mantinel velmi nešetrně naražen útočník Kolář a pelhřimovský Vácha tak musel předčasně putovat do kabiny s pětiminutovým trestem.

Dlouhá přesilovka Přerova na začátku třetí třetiny se však nekonala. Pokazil ji faul obránce Vlčka, ale i při hře ve čtyřech na obou stranách Zubry zdobila velká aktivita. Ve 43. minutě pálil od modré čáry tvrdě Pala, ale neuspěl.

Blízko gólu byl po chvíli i Matějka, ale i když brankáři Spartaku dokonce vypadl puk z lapačky, tak se za brankovou čáru nakonec nedostal. V závěru 45. minuty už však ano a druhý útok Přerova svojí čtvrtou přesnou trefou zlomil jakýkoliv další odpor hráčů Spartaku. Střelcem gólu byl tentokrát Matějka – 4:0.

Poslední desetiminutovku zápasu proměnili Zubři ve velkou exhibici. Nejdříve zamířil přesně Sprušil a o necelou půlminutu později musel brankář Linhart lovit puk z branky i po prudké střele Martináka – 6:0.

Do pelhřimovské klece se tak postavil mladý náhradník Čekal, a ani on dlouho nevydržel střelecký nápor Zubrů. Na začátku 53. minuty si totiž do útočného pásma najel znovu Martinák, zamíchal si s pukem a zakončil pod horní tyčku – 7:0.

Z dobývání pelhřimovské branky v poslední třetině vybočila jen chvilková nepozornost obrany Zubrů, která pustila do šance Pelána. Ten se však z nájezdu neprosadil a brankář Sedlář tak uhájil čisté konto.

Na dlouhou cestu domů ještě Zubři v závěru soupeři přidali další dvě branky. V 57. minutě se z dorážky prosadil Sprušil a magické desítce přiblížil přerovský tým na začátku poslední minuty Martinák, který nekompromisně zvýšil na 9:0 a zkompletoval tak svůj hattrick. Desetibrankové hranice mohli nakonec Zubři dosáhnout v posledních vteřinách, ale při akci už je zastavila závěrečná siréna.

Zubři si tak vítězstvím definitivně pojistili účast v předkole play-off a posunuli se na desátou příčku. K poslednímu venkovnímu utkání nadstavbové části zajíždějí ve středu do Vsetína a v závěrečném utkání před vyřazovacími boji se v neděli 8. března utkají doma s Novým Jičínem.

HC ZUBR Přerov – HC Spartak Pelhřimov 9:0 (1:0, 2:0, 6:0)

Branky: 5:04 Hanák (Kočara, Matějka), 21:08 Hanák (Kočara, Matějka), 23:43 Kočara (Matějka, Hanák), 44:55 Matějka (Hanák, Kočara), 49:26 Sprušil (Menšík), 49:50 Martinák (Sprušil, Faltýnek), 52:10 Martinák (Sprušil, Menšík), 56:17 Sprušil (Pala, Martinák), 59:05 Martinák (Vlček). Vyloučení: 5:2 – bez využití, střely: 40:27, buly: 25:32, diváci: 700.

HC ZUBR Přerov: Sedlář – Pala, Faltýnek, Novák, Kubala, Ryšánek, Vlček – Kolář, Kočara, Sprušil, Martinák, Staša, Hanák, Menšík, Kupec, Matějka, Blaheta, Holík, Kundrátek.

HC Spartak Pelhřimov: Linhart (50. Čekal) – Meloun, Kašpar, Vácha, Kasalý, Plch, Zelený, Bílek, Plachý, Kubát, Pelán, Hadrava, Votápek, Moucha, Hrbatý, Holec, Tecl.

Aleš Novotný