My jsme si po jeho skončení popovídali s Romanem Pšurným a Mikulášem Zbořilem, což se nemohlo obejít bez vzájemných hecovaček a fórků. Tak třeba Pšurný má jasno, proč to občas herně skřípe, přestože se Přerované vyhřívají na špici.

„Někdy nehrajeme to, co máme. Máme konstruktivní beky, jako jsou Radek Pala a Mikuláš Zbořil, který chce do extraligy, takže potřebujeme taky trošku využít jejich přednosti. Ale hraje se to pro lidi, ti se chtějí bavit,“ popíchl centr čtyřiadvacetiletého beka. Ten si ale nenechal nic líbit.

„Celý náš hokej je jenom o centrech. Záleží, jak se vyspí třeba druhý centr nebo Sejk (Tomáš Sýkora, pozn. red.), na nich to hlavně stojí. Pokud budou šlapat, bude šlapat celý útok a my jim zezadu zkusíme pomoct,“ zmínil Zbořil.

„Je pravda, že centři jsou takové lepidlo lajny, ale když to nedostanou od beka, jako je Zbóřa, který chce do extraligy, tak je to těžké,“ smál se Roman Pšurný.

TŘEBÍČ? NOČNÍ MŮRA ZUBRŮ

Teď už ale vážně, žerty stranou. Již ve středu Zubři hostí svého asi vůbec nejméně oblíbeného prvoligového soupeře – Třebíč. Vzájemná bilance hovoří jasně – z dvanácti soutěžních zápasů se z vítězství desetkrát radovala Horácká Slavia. A to určitě není legrační.

„Možná je to tím, že se s nimi prohrálo na začátku třikrát, pak tam člověk jede a už má v hlavě nastavené, že je to špatné, pak se to jen veze,“ zamyslel se nad příčinami třebíčské noční můry Mikuláš Zbořil.

Vloni ale Zubři takřka po dvou letech kletbu prolomili a na domácím ledě zvítězili 4:0.

„Víme, že se dají porazit, to jsme předvedli minulý rok, takže si na ně určitě věříme. Klíma má teď fazonu, takže vzadu to bude v pohodě, když dáme nějaké góly, tak to zvládneme,“ věří Zbořil.

DOLNÍČKA S ERATEM NAHRADIL RAŠKA

Kádr Třebíče přeci jen doznal některých změn. Tou nejvýraznější jsou odchody dvou ikon horáckého klubu – Davida Dolníčka a Romana Erata. Ty má nahradit třiadvacetiletý útočník Adam Raška a zatím se mu to daří. Bývalý hráč Znojma či Komety Brno je nejproduktivnějším hráčem týmu.

„Hrají chytře, v obranném pásmu se s tím moc nemazlí, vše berou na vidle a hrají vlastně až od červené čáry dopředu. Budeme se jim muset vyrovnat v bruslení a nasazení. Když se to podaří, věřím, že budeme schopni je přehrát,“ přál by si Roman Pšurný.

A co bude podle něj klíčové?

„Bude to asi hodně o prvním gólu, protože když Třebíč dá první gól, je to s ní pak hodně těžké, jen to vyhazuje a hraje na brejky. Takže to asi bude hodně o našem nástupu, to nesmíme podcenit,“ má jasno nejproduktivnější hráč Zubrů.

ROK SE S ROKEM SEŠEL A PŘEROV OPĚT VEDE LIGU

To, že lídrem druhé nejvyšší soutěže jsou Zubři, je pro přerovský hokej vzácností. Avšak najdou se případy, kdy Přerované první lize vládli. Ten poslední v minulé sezoně a je tomu skoro přesně rok.

Ve středu 27. září 2017 MEO Aréna sledovala výhru domácích nad Karlovými Vary. Zubři tak jedno kolo seděli na trůnu soutěže. V dalším kole sice vyzráli po samostatných nájezdech na Kladno, o skóre je však přeskočily právě Karlovy Vary.

Podobný scénář se může a nemusí opakovat i letos. Přerovští by se rádi na špici vyhřívali déle, ani výhra nad Třebíčí jim k tomu nemusí stačit. O skóre druhé České Budějovice totiž doma hostí Ústí nad Labem a každý ví, jaký gólostroj Motor doma umí nastartovat.

Samotní Zubři prvenství nepřikládají velkou váhu.

„Zatím je to dočasné, ještě za sebou nemáme ani čtvrtinu. Samozřejmě první flek je nějaký dílčí a bezvýznamný úspěch. My chceme do osmičky, když ty body sbíráme teď, tak je sbíráme teď. Doufám, že to bude co nejdéle. Uvidíme, kde budeme o Vánocích,“ přemítá Roman Pšurný.

Sebevědomí však z týmu cítí.

„Samozřejmě je lepší, když se šestkrát vyhraje, než prohraje. Všichni víme, že příprava nebyla nic moc, ale zjistili jsme, že mančaft sílu má a můžeme hrát s každým. Když si budeme plnit to, co máme, tak v lize nebudeme mít problém,“ nepochybuje útočník.

Podobně to vidí i Mikuláš Zbořil.

„Je to pěkné, když se vede, vyhrává, pak se ale může třikrát prohrát, a najednou jste desátý. Můžeme si to užívat, jak chceme, ale pořád musíme být ostražití a makat,“ upozorňuje společně s Martinem Novotným nejproduktivnější bek Přerova.