Po Valašském Meziříčí (11:2) a Orlové (6:4) to byl v sobotu Vsetín, který v úvodu třetí třetiny ještě snižoval na 3:1. Domácí na to ale reagovali dalšími 4 góly a utkání se tak dohrávalo v exhibičním duchu.

HC ZUBR Přerov – VHK Vsetín 7:1 (1:0, 2:0, 4:1)

Zubři do utkání vlétli jako uragán a vsetínští hráči si v mnoha případech museli pomoci fauly. Přerov měl tedy pochopitelně více ze hry, ale žádná ze střel ne a ne spadnout za Plškova záda. A když už byl gólman překonám, pomohla mu branková konstrukce. Prvního zářezu na pažbě se Meo dočkalo až při své čtvrté přesilové hře, kdy od modré střílenou přihrávkou Osina vybídl Pavla Hanáka, který před Plškem tečoval, a bylo to 1:0.

Na druhou branku muselo 1455 diváků čekat do 32. minuty, kdy Kotásek našel mezi kruhy zcela volného Vladimíra Kočaru, a ten po ledě překonal Plška. Na 3:0 zvyšoval o čtyři minuty později opět Pavel Hanák, který se prokličkoval až před gólmana a přinutil brankového rozhodčího rozsvítit červené světlo.

V úvodu třetího dějství se Přerov musel bránit valašské přesilovce. Tu ale po 64 sekundách ukončil Zavrtálek, který si najel až před Tihláře a tvrdou střelou jej překonal. Tento moment měl Vsetín nastartoval, ale kdepak. Ihned po 43 vteřinách od snížení na 3:1 od modré zacílil obránce Daniel Faltýnek a střelou švihem překonal Plška po čtvrté. Jednalo se zřejmě o klíčový moment, jelikož od této chvíli byli pány na ledě výhradně Zubři.

Asistenci na další brance si připsal dokonce i gólman Radek Tihlář, který v přesilové hře vyhozený kotouč okamžitě rozehrál na útočnou modrou čáru na Antonína Sprušila, ten si vybruslil do středu hřiště a svižnou střelou zvýšil už na 5:1.

V 52. minutě se domácím naskytla výhoda přesilové hry 5 na 3, kterou nepohrdli. Hanákova příčná přihrávka brankovištěm našla Martina Kotáska. Jeho první střela šla ještě do Plškova betonu, dorážku však zkušený útočník nasměroval pod břevno a bylo to už 6:1. Definitivní tečku za utkáním udělal sedmou trefou Vladimír Kočara a uzavřel tak galapředstavení svého týmu.

Statistiky

Branky: 18. Hanák (Osina, Kočara), 32. Kočara (Kotásek, Hanák), 36. Hanák, 42. Faltýnek (Kolář), 46. Sprušil (Tihlář), 52. Kotásek (Hanák), 55. Kočara (Hanák, Kotásek) – 42. Zavrtálek (Vaněk).

Vyloučení: 8:10. Využití: 3:1. Střely: 42:27. Buly: 36:30. Diváci: 1455. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1.

Sestavy

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Sklenář, Pírek, Holík, Kolář, Sprušil, Ditrich, Sedlák, Hanák, Kotásek, Kočara, Kohút, Sršeň, Palička, Menšík, Kundrátek.

VHK Vsetín: Plšek – Šafařík, Farda, Spitzer, Kapr, Zavrtálek, Zelenka, Žabčík, Tesařík, Rapant, Dubec, Brynecký, Vaněk, Ševčík, Dědek, Sýs, Knébl, Vítek.

Přerov si i nadále udržel domácí stoprocentní bilanci. Z venku však doposud nepřivezl žádný bod a nedaří se mu ani střelecky. Možnost změnit tuto skutečnost bude mít už v úterý, kdy zajíždí na led Opavy. Čeká jej však velmi těžký zápas, neboť Opava je v současnosti na třetím místě a v tomto kole přehrála dokonce i Hodonín na jeho vlastním ledě. V následujícím kole poté Zubři v sobotu přivítají Břeclav.