V bráně Zubrů se opět objevil výtečně chytající Martin Vojtek. I díky němu byl stav utkání dlouho bezbrankový. „V první třetině jsme soupeře dostali pod velký tlak, ale kvůli nedůrazné koncovce se nám ani jednu příležitost nepodařilo využít. Pak už jsme ale naši aktivní hru zúročili gólově a domácím jsme odskočili," řekl trenér Přerova Petr Dočkal.

Střelecký půst přerušil v 35. minutě při přesilové hře Radek Procházka. Nutno říct, že zaslouženě, herní převaha vedoucího celku tabulky byla očividná. Ještě před druhou sirénou se v 39. minutě prosadil Matěj Málek a dodal tak do přerovských řad tolik potřebný klid do závěrečné části hry. V té nasázely oba týmy své branky v rozmezí čtyř minut. Nejprve se v 50. minutě prosadil Matěj Blinka. Minutu nato přidal svou druhou přesilovkovou branku v zápase Radek Procházka, když si vybojoval spoustu prostoru před novojičínským gólmanem a uklidil kotouč do sítě.

Hned v 53. minutě se Přerov prosadil popáté, když se šťastně prosadil Zdeněk Sedlák. Uběhlo pouze pár vteřin, když si domácí celek připsal čestný úspěch zásluhou Robina Gebauera. Ten tak pokazil Vojtkovi čisté konto, přesto mohl přerovský celek odjíždět z Nového Jičína spokojený díky výhře 5:1.

„Ve třetí třetině jsme soupeře do větších šancí nepustili, ubránili jsme i několik oslabení a přidali další branky. Stejně jako Nový Jičín, ani my jsme nebyli úplně kompletní, ale utkání bylo odehráno z naší strany tak, jak jsme si stanovili. Nový Jičín jsme výrazně přestříleli a ke konci už se zápas pouze dohrával," řekl Dočkal.

Zubři si tedy drží čtyřbodový náskok před druhou Porubou. Mají navíc zápas k dobru. Do konce základní části zbývá Přerovanům odehrát už jen šest utkání. To další odehrají před domácími fanoušky ve středu proti šesté Opavě.

HC Nový Jičín – HC ZUBR Přerov 1:5 (0:0, 0:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 53. R. Gebauer (Mráz) – 32. Procházka (Polák, Kudělka), 39. Málek (Sedlák, Kudělka), 50. Blinka (Málek), 51. Procházka (Šebek, Kudělka), 53. Sedlák (Š. Kratochvíl, Osina). Rozhodčí: Fiedler – Moravec, Rožánek. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:2. Střely na branku: 27:50. Diváci: 392.

HC Nový Jičín: Šrámek (25. K. Gebauer) – R. Gebauer, Mráz, Kabeláč, Žák, Flašar, Hruška, Mikšan, Lehečka, Vašut, Novosad, Zahradníček, Ižacký, Hanák, Vnenk, Cabák, Zetík, Novotný, Uhlár. Trenér: Aleš Flašar.

HC ZUBR Přerov: Vojtek – Pala, Osina, Kudělka, Polák, Vlček, Andrýsek, Zbořil, Janota, Goiš, Sedlák, Š. Kratochvíl, Šebek, Procházka, Dostálek, Málek, Kolář, Blinka, Školoud. Trenér: Petr Dočkal.

Druhá hokejová liga skupina Východ – 37. kolo

Karviná – Poruba 3:5 (0:2, 2:2, 1:1), Nový Jičín – Přerov 1:5 (0:0, 0:2, 1:3), Opava – Břeclav 5:1 (1:1, 3:0, 1:0), Technika Brno – Hodonín 3:4 (1:1, 1:2, 1:1), Valašské Meziříčí – Frýdek-Místek 4:3 po sam. nájezdech (3:2, 0:0, 0:1 – 0:0).