Domácí nastoupili bez čtyř hráčů základní sestavy. Jan Kolář už má po operaci kolene a delší dobu mimo hru je i Vladimír Kočara, který marodí se zády. Nově k nim přibyli Jan Kolařík se zánětem v lokti a Radek Tihlář, který si stěžuje na bolest v oblasti třísel. V brance tak nastoupil Petr Okáč a plnohodnotně nahradil přerovskou jedničku.

Vše podstatné se v první dvacetiminutovce událo v třetině soupeře. Účet zápasu otevřel v 7. minutě Marek Kundrátek, jehož střelu z úhlu si gólman Hromada sám srazil za svá záda.

Na 2:0 zvyšoval v přečíslení tři na jednoho Jiří Goiš a účet první třetiny uzavřel Krajíček trefou v přesilové hře, jehož pokus od modré si srazil Šimek do vlastní klece.

Od druhé třetiny se postavil do vsetínského brankoviště Lukáš Plšek a vydržel tam až do konce utkání.

Valaši mohli korigovat ve 24. minutě, kdy byl v jasné šanci faulován Rufer a sudí Škach nařídil trestné střílení, jenže na Okáče si nepřišel.

Čtvrté branky se sedmnáct stovek diváků dočkalo jen malou chvíli poté, kdy se v úniku zjevil Zdeněk Sedlák a s přehledem zavěsil.

Zubři na přelomu druhé a třetí třetiny přežili sérii vyloučení, a jakmile byli v plném počtu, tak udeřili. Hanák perfektně našel Matěje Blinku a ten zvyšoval už na 5:0.

Korekce přišla ve 49. minutě z hole Petra Hrušky, který uplatnil důraz před brankou a dotlačil puk do sítě.

Přerovskou odpověď režíroval opět Hanák. Nejdříve byl tváří v tvář Plškovi faulován, jenže trestné střílení neproměnil. Nicméně zanedlouho v přesilové hře našel mezi kruhy dobře postaveného Zdeňka Sedláka a ten se nemýlil.

Definitivní tečku za utkáním udělali Valaši v poslední minutě, kdy na konečných 6:2 upravil Kubo.

„Rozhodl hlavně důraz v zakončení v první třetině. Poté si to už kluci pohlídali a nedali soupeři šanci. Všichni podali bojovný a zodpovědný výkon,“ pochvaloval si asistent přerovského kouče Lubomír Václavíček.

Jeho protějšek Viktor Hlobil byl z výkonu svých svěřenců hodně špatný. „Zápas jsme absolutně nezvládli. V první třetině jsme dostali tři góly a domácí si to už potom pohlídali. Nemohli jsme se dostat zpět do utkání, nic nám nešlo,“ pověděl.

HC ZUBR Přerov – VHK Vsetín 6:2 (3:0, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 7. Kundrátek (Menšík, Pala), 17. Goiš (Ditrich, Krajíček), 20. Krajíček (Brančík), 25. Sedlák (Kundrátek, Krajíček), 45. Blinka (Hanák, Faltýnek), 55. Sedlák (Hanák, Kotásek) – 49. Hruška P. (Děděk), 60. Kubo (Hoďa, Vaněk).
Rozhodčí: Škach – Goňa, Smilek. Vyloučení: 9:7, navíc Vlček (Přerov) 5 minut + do konce utkání – Zúbek (Vsetín) trest do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 1708. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:2.
HC ZUBR Přerov: Okáč – Pala, Faltýnek – Vlček, Ferenc – Krajíček, Pospíšil – Blinka, Hanák, Kotásek, – Goiš, Brančík, Ditrich – Menšík, Sedlák, Kundrátek. Trenér: Pavel Sedlák.
VHK Vsetín: Hromada (od. 21. Plšek) – Hoďa, Spitzer – Farda, Tesařík – Hrčka, Šimek – Hruška P., Rufer, Zúbek (od 41. Dědek) – Kubo, Vaněk D., Korčák – Sprušil, Hruška O., Holík – od 41. Žabčík, Shunkov, Semenov. Trenér: Viktor Hlobil.

Zubři v průběžném pořadí přeskočili právě Vsetín a jsou třetí. Nyní je čeká volný víkend. Další zápas odehrají ve středu 26. října, kdy zajíždějí do Valašského Meziříčí.

2. hokejová liga, skupina Východ

12. kolo: Přerov – Vsetín 6:2, Poruba – Karviná 1:3, Havířov – Frýdek-Místek 5:2, Uherské Hradiště – Opava 6:11, Nový Jičín – Prostějov 3:5.

TABULKA

Tabulka 2. hokejové ligy, skupina východ