Zubři jedou dál. Nezastavila je ani Břeclav

Přerov – Hokejisté HC Zubr Přerov si v 25. kole poradili doma s Břeclaví 2:0 a dál vedou druholigovou tabulku. Souboj se soupeřem, kterému patří sedmé místo, rozhodly dvě branky z první třetiny.

13.12.2014 AKTUALIZOVÁNO 14.12.2014

Hokejisté Přerova (ve žlutém) porazili Břeclav.Foto: DENÍK/Jan Pořízek

„Proti Břeclavi jsme hráli už potřetí, věděli jsme, jaký hrají hokej. Do utkání jsme chtěli zapojit všechny hráče, což jsme také udělali," řekl po utkání trenér Přerova Petr Dočkal.

Hned v úvodu byl první tým tabulky lepším týmem a tlačil se do šancí. Tu první ještě Dostálek nevyužil. V 9. minutě už však šli Zubři do vedení. Díky dobrému forčekingu se ke střele zápěstím dostal obránce Pala a prostřelil hostujícího gólmana Šurého. Břeclav působila bezzubým dojmem a v 15. minutě byla potrestána podruhé. Málek na červené přiťukl puk Školoudovi a ten svůj samostatný únik zakončil povedenou kličkou.

„Myslím, že se nám podařilo plnit stanovenou taktiku a díky tomu jsme si vypracovali dvougólový náskok. Soupeř byl ale dopředu nebezpečný. Kontaktní gól se jim ale díky spolehlivému výkonu gólmana Slováka vstřelit nepodařilo," chválil Dočkal svého brankáře.

Ani ve druhé třetině nebyla Břeclav nijak nebezpečná a téměř se nedostala ke střele. S několika propagačními pokusy si bez problému dokázal poradit brankář Slovák. Obrana Přerova fungovala na jedničku. Ani Přerov se ale do šancí příliš nedostával a druhá třetina příliš zajímavou podívanou nenabídla. V jejím závěru dostala Břeclav podruhé možnost přesilové hry. Při ní si hosté vypracovali svou největší šanci, za Slovákem však pouze zazvonila tyč.

Třetí třetina svojí zajímavostí navázala na tu druhou. Když už se Přerovští dostali do šance, hostujícího gólmana nepřekonali. Asi největší šanci spálil Blinka, když zblízka nastřelil gólmana hostů. Na druhé straně svůj tým po nebezpečné teči podržel Slovák. Na konečném výsledku nic nezměnil ani oddechový čas a následná power play hostů. Minutu před koncem ještě vzplály emoce a zrodila se série potyček. Z pěstního souboje jeden na jednoho odešel vítězně domácí Sedlák a diváci tak mohli spokojeně odejít domů. Zubři zvítězili 2:0.

„Závěr utkání jsme si pohlídali. Bylo to na konci trošku vyhrocenější, ale oba týmy chtěly hrát hokej, nebylo to nijak unfér," uzavřel kouč Zubrů.

Přerov si upevnil vedení v tabulce a před druhou Technikou Brno má již šestibodový náskok. Brňané totiž nezvládli utkání s Porubou, které podlehli po samostatných nájezdech. Břeclav zůstává na sedmém místě.

HC ZUBR Přerov – HC LVI Břeclav 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Pala (Sedlák), 15. Školoud (Málek, M. Kratochvíl). Rozhodčí: Fiedler – Kašík, Holino. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:0. Diváci: 914.

HC ZUBR Přerov: Slovák – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Zbořil, Andrýsek – Blinka, Sedlák, Šťastný – Šebek, Procházka, Dostálek – M. Kratochvíl, Kolář, Školoud – Škorík, Málek. Trenér: Petr Dočkal.

HC LVI Břeclav: Šurý – Směřička, Miklík, Svoboda, Novák, Dittrich, Vojáček, Fejt – Zháňal, Kučera, Tobola – Červenka, Nováček, Medřický – Buhaj, Průdek, Kubáč – Kozel, Papp, Beneš. Trenér: Michal Konečný.

Právě jsme se narodili. Mrkněte se na nás

HLASUJTE V ANKETĚ / FOTOGALERIE / Díky vstřícnosti přerovské, olomoucké, novojičínské a meziříčské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších obyvatel Přerovska, Hranicka a Lipnicka. Každý týden náš fotograf objíždí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.

Desáté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

Divočina a pak trápení. Zubři vezou ze severu Čech dva body

Divoký duel v Benátkách a trápení v Litoměřicích. Dvoudenní výjezd hokejistů Přerova byl úspěšný jen během westernové přestřelky u řeky Jizery, kde ve čtvrtek zvítězili 5:4 po samostatných nájezdech.

Přírodní kulturista Páleníček po světovém bronzu: Se steroidy si nezahrávejte!

Ve svých 28 letech se dočkal životního úspěchu. A to má ve vitríně pořádnou sbírku nejrůznějších mezinárodních ocenění, hlavně v rámci naturální kulturistky a fitness.