Podruhé v přípravě dostal příležitost v přerovské brance Petr Okáč a na nedostatek práce si rozhodně stěžovat nemohl. Za celé utkání hosté vyprodukovali šestačtyřicet střel.

„V úvodní třetině nás soupeř přebruslil, ale Okáč v bráně potvrdil zlepšenou formu a svými zákroky nás podržel,“ pověděl asistent trenéra HC ZUBR Přerov Lubomír Václavíček.

Premiéru v dresu Zubrů si odbyl bývalý olomoucký kapitán Richard Brančík, který naskočil do druhého útoku k Sedlákovi a Kolaříkovi. Na ledě po operaci kolene strávil čtyřicet minut a do třetí třetiny jej nahradil mladík Vaněk.

„Brančík nehrál na svém obvyklém místě na centru, ale na pravém křídle druhého útoku. Z utkání měl trochu obavy, že koleno ještě nevydrží. Domluveni jsme byli na polovinu zápasu, nakonec odehrál celé dvě třetiny,“ poznamenal Václavíček.

Úvodní část žádnou přesnou trefu nepřinesla, kdežto po přestávce se s góly doslova roztrhl pytel. Hned po 65 sekundách druhého dějství Sedlák za brankou vybojoval puk, Kolařík jej vyvezl až před gólmana Kozáka a střelou z otočky jej procedil.

Netrvalo dlouho a bylo to 2:0. Novojičínská obrana zapomněla na zcela volného Goiše před bránou a ten zavěsil střelou nad vyrážečku.

Poté si oba celky vyzkoušely hru čtyři na čtyři, která více svědčila Přerovu. Ve 29. minutě se totiž po Faltýnkově přiťuknutí napřáhl od modré obránce Pala a propálil vše, co mu stále v cestě.

Že hra ve čtyřech Zubrům jde, se Jičín přesvědčil o další dvě minuty později, dokonce při vlastní přesilové hře. Goiš na polovině obral soupeře o puk a při akci dvou na jednoho jej Sprušilovi naservíroval tak, že nedat by byl hřích – 4:0.

Hosté se vrátili do utkání hodně šťastnou trefou, když v přesilové hře Toman nahazoval kotouč po mantinelu za bránu, ten se nečekaně odrazil před ni, kam si sjížděl Gebauer a překonal dezorientované­ho Okáče.

Na rozdíl dvou branek snížili Novojičínští v další početní výhodě. Slavíkovu bombu od modré Okáč vyrazil, u kotouče však byl první Tomášek a ve 35. minutě snížil na 4:2.

Poslední slovo ve druhé části měli ale žlutomodří. Také oni využili výhodu jednoho hráče v poli a čtyřiadvacet sekund před druhou sirénou Drábek dotlačil kotouč za záda gólmana Šrámka, který v polovině utkání vystřídal Kozáka.

V závěrečném dějství měl Gedos jedinečnou šanci ke snížení, ale 103 sekund trvající přesilovou hru pět na tři nevyužil. A tak udeřil v přečíslení Zubr. Obránce Drábek od modré zápěstím nahazoval před bránu, kde by důrazný Ditrich a vstřelil už šestý gól svého týmu.

Poslední slovo pak měli ještě hosté. V půli předposlední minuty zapomněla obrana na najíždějícího Skaloše, který tváří v tvář překonal Okáče. Meo tedy zvítězilo 6:3.

„Nastoupili jsme v jiné sestavě, než v Novém Jičíně. Chyběl nám Kotásek a kvůli střevním potížím nenaskočili ani Vlček a Krajíček. V útoku jsme hráli na tři lajny, který by už s největší pravděpodobností mohly i zahájit soutěžní ročník, i když možná ještě k nějaké drobné změně dojde,“ podotknul Lubomír Václavíček.

„První třetinu jsme začali vlažně, možná to bylo i počasím. Kluci málo bruslili. Po přestávce přišlo zlepšení, kdy jsme v rychlém sledu dokázali dát čtyři branky. Poté nastalo uspokojení a soupeř snížil na 4:2. Třetí třetina už se dohrávala, i když byla trošku nervózní. Hráči totiž zbytečně podrážděně reagovali na výroky rozhodčího,“ dodal k pátému přípravnému utkání asistent trenéra.

HC ZUBR Přerov – HC GEDOS Nový Jičín 6:3 (0:0, 5:2, 1:1)

Branky: 22. Kolařík (Sedlák), 24. Goiš (Kočara), 29. Pala (Faltýnek), 31. Sprušil (Goiš, Faltýnek), 40. Drábek (Sprušil, Ditrich), 53. Ditrich (Drábek) – 33. Gebauer (Toman), 35. Tomášek (Slavík), 59. Skaloš (Glabazňa).

Vyloučení: 12:10 navíc Zedník (Nový Jičín) 10 min OT. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Střely: 36:46. Buly: 37:27. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 6:2, 6:3.

HC ZUBR Přerov: Okáč – Pala, Faltýnek, Ferenc, Jedlička, Drábek, Pírek – Kočara, Hanák, Goiš – Sedlák, Kolařík, Brančík (41. Vaněk) – Sprušil, Kolář, Ditrich. Trenér: Pavel Sedlák.

HC GEDOS Nový Jičín: Kozák (31. Šrámek) – Horák, Báchor, Hruška, Pelikán, Chvostek, Slavík – Skaloš, Macháček, Hamrozí – Gebauer, Toman, Zedník – Glabazňa, Tomášek, Štěpják – Orszulík, Křesťan. Trenér: Petr Kneblík.

Poslední přípravný zápas na domácím ledě čeká Zubry už zítra, kdy se od 18 hodin střetnou se Vsetínem.