S cílem o porvat o tři body vyrazili Přerovští na horký led favorita. Samotný vstup do zápasu jim příliš nevyšel. Gólmana Sklenáře, který dostal přednost před Vojtkem, překonal Kilnar. Zubry však vrátil do hry pozorný Sakrajda, jemuž se podařilo potrestat okénko v domácí obraně. Šťastný dokonce dostal hosty do vedení, ale Poruba ještě stihla do přestávky manko smazat. „Řekli jsme si, jak budeme na soupeře hrát, ale zpočátku jsme to moc neplnili," poznamenal přerovský lodivod Vladimír Kočara.

Vrána sice znovu vrátil favoritovi vedení, ale byl to opět Sakrajda, který podruhé překvapil Tihláře. Druhý gólový zápis si také připsal v přesilovce Kilnar. Posléze diváci mohli vidět málo vídaný jev. Oba celky střídaly totiž gólmany. Tihláře nahradil Gleich a Sklenáře Vojtek. A byli to znovu svěřenci trenéra Kočary, kteří se vrátili do hry. Trefil se mladík Matula.

Po čtyřiceti minutách byl stav nerozhodný 4:4 a bylo jasné, že třetí dějství může být rozhodující. Hra se vyrovnala a šance byly na obou stranách, ale oba gólmani si své klece dlouho strážili příkladně. Štěstěna se nakonec přiklonila na přerovskou stranu. Sedlák korunoval povedený výpad ofenzivy a soupeře poslal do kolen.

Domácí nedokázali najít recept na houževnatě hrající hosty. V závěru je ještě při vlastním oslabení pokusili o power play, ale sami nakonec inkasovali šestý direkt z hole Kovaříka. „Důležité bylo, že jsme zvýšili v průběhu zápasu svou aktivitu a nakonec jsme byli ti šťastnější. S vítězstvím můžeme být samozřejmě spokojeni," řekl Kočara.

Přerovští tak zvítězili 6:4 a ziskem tří bodů udělali důležitý krok k případnému ataku čtvrtý příčky, která je stěžejním cílem aktuální části sezony.

Další zápas sehrají Zubři netradičně ve čtvrtek, a to doma od 18 hodin proti Hodonínu.

HC RT TORAX Poruba – HC ZUBR Přerov 4:6 (2:2, 2:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 2. Kilnar (Vrána), 19. Pavlačka (Buček), 25. Vrána (Vaněk, Šindelář), 30. Kilnar (Vrána) – 5. Sakrajda (Ditrich), 18. Šťastný (Osina, Pala), 27. Sakrajda (Janota), 37. Matula (Šťastný), 55. Sedlák (Běhal), 60. Kovařík (Haloda). Rozhodčí: Vaněk – Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. Diváků: 250.

HC RT TORAX Poruba: Tihlář (30. Gleich) – Vajda, Šindelář, Javín, Peslar, Wolf, Slavík, Prokop, Puškár – Vaněk, Sedlář, Krayzel, Kilnar, Zachar, Vrána, Seidler, Buček, Chaloupka, Pavlačka, Zuber, Gřeš. Trenér: Tomáš Sršeň.

HC ZUBR Přerov: Sklenář (30. Vojtek) – Pala, Osina, Janota, Vlček, Běhal, Matyáš – Haloda, Sedlák, Kovařík, Sakrajda, Brančík, Ditrich, D. Šťastný, Matula, Málek, Školoud, Kolář, Blinka. Trenér: Vladimír Kočara.

2. liga, skupina Východ

Další výsledky 40. kola: Orlová – Hodonín 3:2 po s.n., Technika Brno – Nový Jičín 6:1, Břeclav – Frýdek-Místek 3:8, Prostějov – Opava 2:1 po s.n., Vsetín – Valašské Meziříčí 3:2.