„Kluci k tomu přistoupili velmi zodpovědně a velice dobře to utkání rozhodli hned v první třetině. Pak už to byl spíš takový hokejový odvar, ale body se počítají, soutěž je dlouhodobá a ne na jednu třetinu,“ měl jasno trenér Zubrů Kamil Přecechtěl.

Základy k vítězství jeho tým položil během první desetiminutovky, kdy se postupně prosadili Navrátil, Novotný a Moučka. Ještě před odchodem do kabin zvyšoval na 4:0 exkadaňský Černý.

„Řekli jsme si, že na ně musíme vletět a hrát to, co umíme. Jsem rád, že to tam padlo, protože předtím jsem nedal dvě tutové šance. Konečně jsem to trefil,“ usmíval se po utkání Robert Černý.

„Určitě jsem to bral jinak než zbytek mančaftu. Jsem z Kadaně, narodil jsem se tam a mám ta spoustu kamarádů,“ přiznal.

Hned ze startu druhé třetiny skóroval Plášek a o vítězi bylo jasno. Zubři už v pondělí cestují do Kladna, kde se možná podruhé utkají nejen s Rytíři, ale také legendárním Jaromírem Jágrem.

„Už jsme si proti němu zahráli tady, teď to bereme jako každý jiný zápas. Připravíme se a budeme se snažit vyhrát,“ řekl Černý směrem k dalšímu duelu.

HC Zubr Přerov – SK Trhači Kadaň 5:0 (4:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Navrátil (Zbořil, Moučka), 4. Novotný (Plášek), 8. Moučka (Mašín, Navrátil), 18. Černý (Sýkora, Rachůnek), 22. Plášek (Zbořil, Procházka). Rozhodčí: Kopeček, Obadal – Novák, Zídek. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:0. Diváci: 1436.

Přerov: Klimeš – Pala, Pohl, Novotný, Zbořil, Černý, Padrnos, Malina – Rachůnek, Sýkora, Sikora – Procházka, Pšurný, Plášek – Doležal, Hejcman, Goiš – Navrátil, Moučka, Mašín. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.

Kadaň: Hamalčík – Novák, Grebeňuk, Janeba, Franc, Kachyňa, Popela – Klíma, Kůs, Wágner – Šulek, Říha, Jánský – Helt, Tupý, Řehoř – Vašíček, Maršoun, Rezek. Trenér: Radek Kampf.