Hosté na úvodní branku Přerovských ještě zareagovat dokázali, Zubři ovšem poté sérií čtyř branek vyhnali gólmana Láníčka na střídačku a jeho náhradník Šurý ještě také jednou inkasoval.

Fanoušci vyznávající modrou a žlutou barvu, kterých si na stadion našlo cestu téměř 1900, tak mohli slavit.

HC ZUBR Přerov – SHK Hodonín 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)

První momenty zápasu přinesly na obou stranách spíše seznamovací střely, ale ve 4. minutě už se zrodila obrovská šance. Měl ji přerovský útočník Kotásek, který si v přesilovce pěkně najel před Láníčka, avšak branku přestřelil.

Drtiči sice první oslabení zvládli, ale v polovině 8. minuty už inkasovali. Gól připravil celý první útok a po střele Viktora Coufala se puk zastavil až o síťku v brance – 1:0.

V závěru první části hrál Přerov chvíli v početní výhodě pět na tři, ale ta gólový zápis nepřinesla, a tak měli Zubři po dvaceti minutách náskok jedné branky.

Vyrovnání se zrodilo po změně stran ve 24. minutě, kdy hráli Drtiči přesilovou hru. V útočném pásmu dobře zakombinovali a Korotvička vyrovnal.

Také v dalších minutách počet trestných minut hodně narůstal a přesilovka byla opět klíčem ke změně stavu. Na začátku 30. minuty Sedlák zkušeně podržel puk za brankou, rychlou přihrávkou našel Vladimíra Kočaru, a ten Láníčka prostřelil mezi betony.

Další gól si přerovský tým schoval hned na následující minutu. To si strážce hodonínské svatyně vybral slabší chvilku a u tyčky mu proklouzl puk po střele Erika Kohúta – 3:1.

Závěr druhého dějství byl ve znamení dvojnásobné přerovské přesilovky. V ní domácí soupeře hodně tvrdě sevřeli a radovali se počtvrté, kdy nekompromisní dělovka Radomíra Paly skončila pod břevnem.

Do závěrečné třetiny nastoupil Hodonín s jasným cílem pokusit se nepříznivý stav zlepšit. Jeho snažení však trvalo jen velmi krátkou chvíli.

Na začátku 44. minuty se Daniel Faltýnek řídil heslem „Když nevíš co s pukem, tak vystřel“ a Láníčka překvapil střelou k tyči – 5:1. To už bývalý přerovský gólman nevydržel a nechal se vystřídat juniorem Šurým.

Drtiči měli možnost se ještě částečně dostat zpět do zápasu o dvě minuty později. Více než minutovou přesilovku 5 na 3 ale nesehráli podle představ. Nebezpečně v ní střílel pouze Vaškovič.

V závěru 51. minuty si pak přerovští fanoušci mohli zakřičet „gól“ pošesté. A trefa to byla skutečně famózní. Kotásek našel na mezikruží ideálně postaveného Vladimíra Kočaru, který bez váhání vymetl všechny pavouky v hodonínské brance.

V samotném závěru zápasu se oběma týmům ještě pořádně navýšil počet trestných minut a diváci se v posledních vteřinách dočkali i krátkého pěstního souboje. Ten mezi sebou rozehráli Sedlák s Pešem.

Na výsledku 6:1 už se nic nezměnilo, a tak Zubři se svými fanoušky oslavili v domácí hale další výhru.

Ohlasy trenérů

Lubomír Oslizlo (HC ZUBR Přerov): „Zápas byl pro nás hodně důležitý. Ve Valašském Meziříčí jsme totiž předvedli perfektní výkon a chtěli jsme ho zopakovat. Hodonín měl dobrou sérii, moc neprohrával a já myslím, že se nám to podařilo. Ve druhé třetině jsme zápas rozhodli a donutili soupeře často faulovat.“

Svatopluk Číhal (SHK Hodonín): „Domácí měli hodně svižný začátek, který jsme ale nějakým způsobem dokázali přežít. Byli jsme však po celý zápas hodně vylučovaní, a to nás stálo hodně sil. Sice po našem vyrovnání jsme je trochu začali nabírat, ale pak nás soupeř potrestal hodně lacinými góly. Potom už domácí byli na koni a my naopak hodně dole. Hráči se už začali věnovat jiným věcem a ne hokeji.“

Ve středu mají přerovští hokejisté volný termín a další střetnutí odehrají v pátek v Orlové. Ve středu 17. listopadu poté od 18 hodin přivítají Nový Jičín.

Branky: 8. Coufal (Sprušil, Sedlák), 30. Kočara (Sedlák), 31. Kohút (Novajovský, Sršeň), 39. Pala (Faltýnek, Kotásek), 44. Faltýnek (Sedlák), 51. Kočara (Kotásek) – 24. Korotvička (Peš, Špok).

Vyloučení: 13:12, navíc Sedlák (Přerov) 10 minut osobní trest – Beňa (Hodonín) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. Střely: 42:42. Buly: 46:33. Diváci: 1870. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1.

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Novajovský, Pírek – Coufal, Sedlák, Sprušil, Kočara, Hanák, Kotásek, Menšík, Kohút, Kundrátek, Holík, Palička, Sršeň

SHK Hodonín: Láníček (44. Šurý) – Hoza, Vrba, Rehuš, Vaškovič, Korotvička, Špok, J. Rapant, Flamík, Pokorný, Podešva, Tomášek, Komárek, Miklík, Peš, Salajka, Beňa, Průdek, Penák.

ALEŠ NOVOTNÝ