V rámci spolupráce Zubry prověří brněnská Kometa
a na novém turnaji ZUBR Cup mistr polské extraligy
z Krakova či hanácký rival
 z Prostějova.

Hned na úvod bude zápasová příprava Zubrů servírovat opravdovou delikatesu. V úterý 2. srpna totiž do MEO Areny přijede extraligová Kometa, s níž Přerov i letos vede spolupráci.

„Fanoušci se mohou těšit na velmi kvalitního soupeře, jehož jméno je opravdu zvučné. Kometa má navíc teď v kádru spoustu posil, včetně našeho odchovance a reprezentanta Martina Zaťoviče a její dres bude nosit i Vlastimil Dostálek. První zápas tak zcela jistě bude divácky velice atraktivní," řekl sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.

KRAKOV I PROSTĚJOV

I dál ale příprava nabídne lákavé duely a také jednu novinku, kterou je turnaj ZUBR Cup. Ten na přerovský led přitáhne Krakov, jedenáctinásobného mistra polské extraligy a také ligového rivala v podobě prostějovských Jestřábů. Ti duel s Krakovem odehrají na svém ledě.

„Tento turnaj by se měl stát každoroční tradicí, což určitě naši fanoušci ocení. Podařilo se nám na něj domluvit polský Krakov, který teď získal titul a bude letos hrát Ligu mistrů, takže i to je určitě zárukou kvality, stejně jako derby s Prostějovem, což je náš tradiční soupeř," poznamenal Pavel Hanák.

Z WSM ligy pak ještě tým Zubrů otestuje Frýdek-Místek, letošní nováček
a poté naopak její dlouholetý účastník z Třebíče.

„Vyzkoušíme si kvalitu nováčka, kterého podporuje silný extraligový klub a poté pojedeme do Třebíče, která chce, po změně trenérů, napravit loňský neúspěch," popsal Hanák.

NAKONEC VALAŠSKO

Plán zápasů uzavře druholigový Vsetín, jenž mohutně hlásá svůj cíl postoupit, aby se na Lapači opět hrála vyšší soutěž.

„Vsetín je sice ve druhé lize, ale má tým složený
z velmi zkušených hráčů
a ještě nějaká zvučnější jména chce do týmu přivést. I tam nás proto čeká velice kvalitní utkání," doplnil na závěr Pavel Hanák, sportovní manažer Přerova.

Přípravná utkání hokejistů Přerova

Přerov – Kometa Brno
 (2. 8. v 17.30)
Přerov – Kraków (9. 8. v 18.00)
Přerov – Prostějov (10. 8.. v 18.00)
Frýdek-Místek – Přerov (16. 8. v 18.00)
Prostějov – Přerov (18. 8. v 18.00)
Třebíč – Přerov (23. 8. v 17.30)
Přerov – Frýdek-Místek (25. 8. v 18.00)
Vsetín – Přerov (30. 8. v 18.00)

Autor: ALEŠ NOVOTNÝ