HC Uničov – HC ZUBR Přerov 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)

Zubři chtěli navázat na předchozí dobré zápasy a začali proto aktivně. První branku však vsítili domácí. Na konci 3. minuty se po Divišově přesné přihrávce hned z první opřel do puku Sršeň a poslal Uničov do vedení.

V závěru první třetiny při hře ve čtyřech se hrálo spíše ve středním pásmu, zbytek domácího oslabení poté ale Zubři dokázali zužitkovat a vyrovnali skóre – v útočném pásmu Osina pěkně o mantinel nahrál Kotáskovi, který se trefil přesně do horní části branky. V prostřední pasáži utkání padla jen jedna branka, a to za záda domácího Peksy.

Na konci 23. minuty putoval za katr domácí Diviš a Přerov v početní výhodě otočil skóre. Na modré čáře sice obránce Vlček neměl moc dobrou střeleckou pozici, zkusil však vypálit na branku a puk se překvapivě mezi těly hráčů dostal do sítě – 1:2.

Úvod třetí třetiny se přerovskému týmu vydařil opravdu náramně. Ve 44. minutě obrana domácích doslova zaspala a nechala ujet Kotáska. Zkušený útočník si při nájezdu na brankáře Peksu pomíchal s pukem a poté nechytatelnou střelou zamířil ukázkově do vinklu – 1:3.

O dvě minuty později bylo v táboře přerovských fanoušků ještě veseleji. Před brankou se totiž objevil na chvíli nikým neatakovaný Ditrich, který se prosadil střelou k tyči – 1:4. Velkou ofenzivní smršť poté ještě Zubři korunovali pátým gólem, o který se postaral před brankou dorážející Menšík. Zubři byli i v následných minutách ve velkém tlaku, ale další gól už se jim přidat nepodařilo.

Skóre ještě naopak kosmeticky upravil soupeř, když na začátku 51. minuty střílel přesně Skácel – 2:5. V závěru zápasu ještě přerovský druhý útok předvedl před uničovskou brankou krásnou kombinaci.

Velmi blízko gólu byl na konci celé souhry Kočara, ale puk nedokázal usměrnit za brankovou čáru. Přerovští hokejisté si tedy připsali v Uničově výhru 5:2, která jim přinesla další tři cenné body a posun na čtvrtou příčku.

Statistiky

Branky: 3. Sršeň (Drábek, Diviš), 51. Skácel (Jurák) – 17. Kotásek (Osina, Halouska), 25. Vlček (Kohút), 44. Kotásek (Kočara, Hanák), 46. Ditrich (Pala, Martinák), 47. Menšík (Kohút, Staněk). Vyloučení: 0:2 – bez využití. Diváků: 610. Průběh utkání: 1:0, 1:5, 2:5.

Sestavy

HC Uničov: Peksa – Pavlas, Molota, Čížek, Komínek, Handl, Stříteský, Holík, Diviš, Sršeň, Drábek, Žákovčík, Heča, Skácel, Jurák, Pur, Přikryl, Novotný, Satora.

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek, Halouska, Osina, Vlček, Staněk, Novák – Martinák, Sprušil, Ditrich – Kočara, Hanák, Kotásek – Menšík, Kohút, Žibrita – Kundrátek, Sedlář, Vaněk.

Zubry nyní čeká sobotní domácí utkání, když od 17 hodin přivítají Techniku Blansko. Ve středu odjíždějí k těžkému utkání do Vsetína a v sobotu 7. listopadu opět nastoupí doma, tentokrát proti Břeclavi.