Domácím vyšel dokonale začátek utkání. Po necelých dvou minutách hry využil Šebkovu nabídku Šťastný a více než tisícovka domácích příznivců měla důvod k oslavám.

Karvinští se však dokázali otrkat a Vojtkovi několikrát zle zatopili. Nakonec se jim také v poslední minutě úvodní dvacetiminutovky podařilo při dvojnásobné početní výhodě vyrovnat a oba celky tak odcházely poprvé do šaten za nerozhodného stavu 1:1.

„Věděli jsme, že Karviná zahrála dobrý zápas s Technikou Brno i díky kvalitně organizované obraně. Dlouho se nám nedařilo prosadit. O přestávce jsme si řekli, že musíme přidat na bruslení, což nám pomohlo. Hodně nás brzdila vyloučení, měli jsme jich celkem třináct a šest z nich bylo naprosto zbytečných. Proti silnějšímu soupeři by se nám to mohlo vymstít," hodnotil Daniel Faltýnek, asistent trenéra Přerova.

Zlom nastal ve druhé třetině. Po pěti minutách hry pokořil Vrbu v brance hostů Málek. Vstřelený gól družinu trenéra Petra Dočkala nastartoval k výraznější aktivitě. Karvinský Vrba však odolával a jednou mu při Andrýskově nabídce pomohla i konstrukce branky. Až Šimon Kratochvíl našel vyražený puk a potřetí tak zamířil do branky soka.

Třetí dějství přineslo i pěstní potyčku mezi Sedlákem a hostujícím Lukou. Souboj opanoval domácí veterán, který poslal svého vyzyvatele k zemi a vysloužil si tak aplaus tribun.

Rodily se i šance, gólem ale skončila ta jediná. Trefil se znovu Málek a tím dvě minuty před koncem dokonal vítězství Zubrů. „Dá se říct, že asi celkově jsme měli větší vůli a chuť po vítězství, které je určitě zasloužené," uzavřel Faltýnek.

Další bitva o cenné body čeká Přerovany ve středu, kdy se od 18 hodin představí v Břeclavi.

HC ZUBR Přerov – SK Karviná 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. D. Šťastný (Šebek), 25. Málek, 34. Š. Kratochvíl (M. Kratochvíl, Zbořil), 58. Málek (Kolář, M. Kratochvíl) – 19. Diviš (Foltýn, Hoďa).

Rozhodčí: Slavka – Matěj, Vožda. Vyloučení: 12:6, navíc Sedlák (Přerov) 5 minut + do konce utkání – Deutsch (Karviná) 5 minut + do konce utkání, Luka (Karviná) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:1. Diváků: 1038.

Přerov: Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Polák, Kudělka, Andrýsek, Zbořil – Goiš, Sedlák, Popelka – Šebek, Procházka, D. Šťastný – Málek, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl – Blinka, Kolář, Dostálek. Trenér: Petr Dočkal.