„Od pondělí se připravujeme striktně na Litoměřice. V poslední době se jim daří, měly výborné výsledky. Jsme ale nachystaní a věříme, že uspějeme,“ hlásá asistent trenéra Kočary Jakub Grof.

Po pětizápasovém vítězném vstupu do sezony přišla větší marodka, trojice těžkých soupeřů a trio porážek. Výsledek – pád ze druhého na osmé místo Chance ligy.

„U několika zraněných hráčů dochází ke zlepšení. Jak to dopadne a v jaké sestavě nastoupíme, uvidíme ve středu,“ naznačil Jakub Grof.

Máte pocit, že doma s Litoměřicemi by zisk tří bodů měl být povinností? Kdepak. Kališníci v posledních třech kolech rozstříleli 6:1 Prostějov, 6:2 dokonce v Českých Budějovicích zničili Motor, předtím přehráli nováčka ze Sokolova.

„Začali jsme bojovat, blokovat střely a pak to jde samo, pak už dáváme i ty góly,“ pochvaloval si po duelu s Jestřáby litoměřický gólman Jan Škorpík.

Ne nadarmo je Stadion rázem na pátém místě tabulky. K sérii výher a vysokému sebevědomí přičtěte vzájemnou bilanci Zubrů s Litoměřicemi a rázem vidí v domácích favorita kromě sázkových kanceláří snad jen přerovští fanoušci.

Z šestnácti vzájemných prvoligových duelů se desetkrát radovali Severočeši. Hlavně hned v první sezoně po návratu Přerova do druhé nejvyšší soutěže byly ale Litoměřice noční můrou Zubrů. Ovládly tehdy všechna čtyři vzájemná střetnutí.

V minulé sezoně už platilo pravidlo – můj dům, můj hrad. Přerov tak poslední dva duely před svými fanoušky ovládl poměrem 3:1 a 4:2. Kdyby stejný trend pokračoval, nikdo ve městě na Bečvě by se nezlobil.

„Už se moc těšíme, v Přerově nás asi moc nemají v lásce. Bude to velká motivace. Připravíme se tak, abychom je porazili,“ vzkázal na Hanou brankář Škorpík.

Středeční duel v Meo Aréně startuje tradičně v 18 hodin.