„Rozhodli jsme se trenérský tým sestavit ze tří domácích trenérů. Všichni tři jsou přerovští srdcaři a jak Petr Dočkal, tak i Vladimír Kočara se u našeho áčka v poslední době hodně osvědčili. Konečné slovo při rozhodování bude mít Petr Dočkal," upřesnil generální manažer klubu Lubomír Svoboda.

Kouč, který Zubry v sezoně 2013/2014 dovedl až do druholigového finále, doplnil již dříve stanovené duo. Tím na trenérské lavičce nováčka druhé nejvyšší soutěže vznikl jakýsi triumvirát tří Přerovanů, o jejichž vztahu k týmu netřeba diskutovat.

„Jsem typ člověka, který pro Přerov dýchá, a když je potřeba, tak jsem připravený pomoci nebo přijmout v klubu jakoukoliv práci. Společně s Petrem a Davidem jsme si sedli a řekli si, co kdo bude mít v týmu na starost. V tom jsme se shodli velice rychle. Pro nás všechny je práce v první lize velká výzva a věřím, že budeme úspěšní," uvedl staronový kouč Přerova Kočara.

Příprava hokejistů HC ZUBR Přerov v PSG aréně ve Zlíně.

Dvoufázový trénink

Samotný trénink probíhal pod hlavní taktovkou Petra Dočkala. Na ledě bylo k vidění pět takřka kompletních formací. Nechyběly nové posily, známé tváře z předešlé sezony, a ani hráči z jiných celků, kteří by to u Zubrů rádi zkusili.

Mezi nimi i Petr Přindiš. Toho přerovští fanoušci znají z úspěšné kvalifikace proti Sokolovu, po které díky některým gestům možná ještě dodnes leží v žaludku skalním Meofans. Nyní by se i on rád porval o jedno z míst pro beky.

„Domluvili jsme se, že to tady zkusím. Chci udělat maximum pro to, abych se tady udržel. Zápasy s Přerovem byly v minulé sezoně ty nejlepší, mám rád, když je to vyhrocené. Pořád jsme si s fanoušky něco opláceli, bral jsem to ale jako součást hry, protože tohle k takovým zápasům patří," řekl tvrdý bek s nezaměnitelným plnovousem.

Příprava hokejistů Přerova je tedy v plném proudu, momentálně stále pokračují i tréninky mimo led.

Příprava hokejistů HC ZUBR Přerov v PSG aréně ve Zlíně.„Dopoledne se tento týden budeme ještě věnovat tréninkům na suchu, odpoledne pak vždy máme k dispozici na hodinu a půl led ve Zlíně. Tady bude širší kádr dostávat základy tréninku, který po něm budeme vyžadovat po celou sezonu. Příští týden už najedeme na dvoufázový cyklus, tedy ráno i odpoledne na ledě, k tomu nějaké posilovny a další doplňky," nastínil průběh přípravy Petr Dočkal.

„Na úvod přípravy klademe důraz spíše na kondici, taktice se chceme věnovat zejména ve druhé části přípravy na ledě," doplnil David Kudělka.

Posily "na hraně extraligy"

Konečná podoba kádru by se měla postupně formovat, důležitá bude pro trenéry výkonnost hráčů na přípravném turnaji v Havířově, který tým čeká od 7. do 9. srpna. K Zubrům by se přitom měli připojovat ještě další hráči s potenciálem družstvo pro první ligu posílit.

„Do týmu se samozřejmě nedostanou všichni. Hráči zvenku v tomto případě prostě odejdou, naši mladí odchovanci mohou dostat příležitost ve druhé lize. Každopádně máme dohodu se Zlínem a Kometou Brno. Konkrétněji se budeme bavit kolem patnáctého srpna. Měli by přijít hráči, kteří v extralize budou na hraně základní sestavy," pověděl Lubomír Svoboda, který si první trénink na ledě také nenechal ujít.

Záměr byl ozkoušet během týdenního trénování ve Zlíně právě některé z možných posil z místního PSG, na pondělním tréninku se však zatím nikdo podobný neobjevil.

„Zatím jsme se dohodli tak, že v této první fázi nechceme trénovat s šesti lajnami. Teď máme na ledě pět pětek, ze zlínských hráčů je tady vlastně jen Michal Popelka. Během pár dnů by měl přijít někdo další, nebude to ale celá lajna, ale třeba jen jeden nebo dva hráči. Trénovat ve větším počtu by nebylo efektivní," vysvětlil na závěr Svoboda.

Sestava Zubrů na pondělním tréninku:

Brankáři: Martin Vojtek, Jiří Slovák, Jakub Grigárek, Jan Čáp.

Červená formace: Lukáš Chmelíř, Jakub Grof – Roman Pšurný, Tomáš Sýkora, Vlastimil Dostálek.

Modrá formace: Jiří Polák, Petr Přindiš – Filip Stoklasa, David Šebek, Šimon Kratochvíl.

Černá formace: Radomír Pala, Martin Novotný – Jiří Goiš, Zdeněk Sedlák, Michal Popelka.

Žlutá formace: Jiří Běhal, Michael Janota – Matěj Blinka, Petr Školoud, Matěj Málek.

Bílá formace: Mikuláš Zbořil, Jan Andrýsek – Daniel Karola, Matouš Kratochvíl.