Jejich výhra se však rozhodně nerodilo lehce a hosté se na přerovském ledě ukázali ve velmi dobrém světle. Na úvodní gól Zubrů z první třetiny dokázal soupeř zareagovat ve druhé části, která nakonec divákům nabídla hodně brankových momentů. Hosté však museli vždy dohánět náskok Přerova a po čtyřiceti minutách svítilo na tabuli skóre 3:3. Vítězný gól se nakonec zrodil ve třetí třetině z hole obránce Jakuba Musila, který střelou od modré čáry zajistil Zubrům plný bodový zisk.

HC ZUBR Přerov – HC Frýdek-Místek 4:3 (1:0, 2:3, 1:0)

Úvodní branka zápasu a jediná v první třetině padla ve 13. minutě. Na hranici útočného pásma předal Osina puk Kotáskovi, ten našel výborně najetého Kočaru, který hostujícího gólmana parádně vykoupal – 1:0.

Úvod druhé periody vyšel poslednímu týmu tabulky na výbornou a hlavní postavou na ledě byl útočník Martiník. Ten se v přesilové hře ve 23. minutě dokázal krásně prokličkovat mezi obránci a na konci své akce se mu podařilo překonat i Tihláře v přerovské kleci – 1:1. Zubři poté v přesilovce pět na tři znovu strhli vedení na svou stranu. Sérii přihrávek v útočném pásmu ukončil přesnou střelou Hanák, který našel mezírku u tyčky a upravil skóre na 2:1.

V první polovině utkání se týmy společně postaraly o tři branky a stejného počtu se fanoušci dočkali o chvilku později a dokonce během jediné minuty. Nejdříve dokázal vyrovnat hostující Merta, ale hned za necelou půlminutku opět vrátil Zubrům vedení Ditrich – 3:2. Po gólu přerovského útočníka uběhlo jen dalších dvacet vteřin, když se sám na Tihláře řítil Maruna a obránce Osina musel zatáhnout za záchranou brzdu. Nařízené trestné střílení sám faulovaný dokázal proměnit a bylo znovu vyrovnáno.

Rozhodující trefu přidal Musil

Nerozhodný stav vydržel až do 50. minuty. V přesilové hře sice Kohút nejdříve zamířil jen do Šrámkovy lapačky, ale z další akce dokázal obránce Musil prostřelit vše, co mu stálo v cestě a Zubři znovu vedli, tentokrát 4:3.

V posledních minutách střetnutí dostal Frýdek-Místek obrovskou šanci na další srovnání stavu, když hrál více než minutu v přesilovce pět na tři. Zubry však znovu výrazně podržel gólman Tihlář. K závěrečné hře bez brankáře se hosté z Frýdku Místku-dostali až v posledních vteřinách zápasu a přerovští už si své chudé vedení dokázali pohlídat až do závěrečného klaksonu.

Statistiky

Branky: 13. Kočara (Kotásek, Osina), 29. Hanák (Sedlák), 34. Ditrich (Sedlák), 50. Musil (Vlček, Kohút) – 23. Martiník (Pelikovský), 34. Merta (Pavlas, Maruna), 35. Merta (z trestného střílení).

Vyloučení: 6:9, navíc Pelikovský (Frýdek-Místek) trest do konce utkání. Využití: 3:1. Střely na branku: 45:32. Buly: 53:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Sestavy

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Pala, Novák, Osina, Halouska, Vlček, Musil, J. Ferenc, Řezníček – Kolář, Ditrich, Sprušil, Hanák, Kočara, Kotásek, Coufal, Kohút, Goiš, Martinák, Sedlák, Menšík.

HC Frýdek-Místek: Šrámek – Kudláček, Pelikovský, Maruna, Babic, Krutil, Parma, Sluštík, Vajda, Novák, Martiník, Merta, Křesťan, Kopáč, Mocek, Gebauer, Pavlas, Zaoral.

Ohlasy trenérů

Lubomír Oslizlo (HC ZUBR Přerov): „Jsme hodně rádi za tři body. Očekávali jsme, že to bude znovu těžké utkání, a to se potvrdilo. Navíc jsme hráli první zápas po vánoční pauze, která bývá hodně ošidná. Během utkání jsme zkoušeli hrát na čtyři lajny, ale od třetí třetiny jsme hru stáhli na tři. Bylo hodně důležité, že se nám v závěru podařilo ubránit to dvojnásobné oslabení.“

Michal Piskoř (HC Frýdek-Místek): „Musím náš tým pochválit. Za nás hrálo jedenáct kluků mladších jednadvaceti let a bylo vidět, že v té finální fázi nám trochu scházely zkušenosti. Měli jsme ve druhé a třetí třetině hodně šancí, ale bohužel jsme je nedali. To je prostě úděl nováčka soutěže. Při hře pět na pět jsem ale na ledě viděl jen jeden tým, a to ten náš. Šancí jsme si vypracovali dost, ale Přerov nás dnes porazil díky přesilovkám. Má v týmu hodně zkušených hráčů, kteří tu akci umí dobře sehrát a dát gól.“

Přerovští hokejisté se díky dalším třem bodům a prohře Valašského Meziříčí v Orlové 1:5 dostali do čela ligy s tříbodovým náskokem právě před Bobry z Valašského Meziříčí.

Další utkání čeká Zubry už tuto sobotu, a to s velice pikantní příchutí. Do Přerova totiž přijede posílený Prostějov a k vidění tak bude hanácké derby odvěkých rivalů. Nenechte si proto ujít ostrý boj o ligové body a přijďte podpořit přerovské Zubry.