Tu Zubři načnou těžkým tripem na sever Čech, kde ve čtvrtek a v pátek sehrají dvojzápas s Benátkami nad Jizerou a Litoměřicemi.

„V reprezentační pauze měli hráči pár dní volna, někteří se dávali zdravotně dohromady. Pak už jsme pořádně potrénovali a čeká nás trip a dvě utkání s těžkými soupeři. Jejich styl nám nesedí a nevyhovuje, nicméně se budeme snažit urvat nějaké body,“ slibuje přerovským fanouškům trenér Petr Dočkal.

Je pravda, že Benátky i Litoměřice patří k nejméně oblíbeným soupeřům Zubrů. S Pojizeřany to není tak zlé, Přerov se z výhry radoval čtyřikrát z devíti duelů.

Avšak bilance s jinak výsledkově průměrnými Litoměřicemi? Sedm porážek a pouhá dvě vítězství. Navíc právě Stadion Zubrům v extrémně nabité tabulce dýchá na záda. Aktuálně je o jediný bod za Přerovem na šestém místě.

„Ta tabulka je abnormálně vyrovnaná. Každý bod z tripu se bude počítat,“ ví dobře Dočkal.

Trénink s úzkým kádrem

Jeho tým ve venkovních utkáních na začátku sezony exceloval. Vyhrál v Kadani, ve Vsetíně i na Kladně, padl až na ledě pražské Slavie. Od té doby je však situace jiná. Zubři v dalších pěti duelech na ledech soupeřů zvítězili pouze jedinkrát – v derby s Prostějovem.

„Po úvodu, kdy jsme měli sestavu stabilizovanou, jsme museli i z důvodu různého pendlování hráčů ze Zlína a do Zlína trošku improvizovat. To se muselo podepsat na výsledcích, negativně se to projevilo ve venkovních utkáních. Věřím, že teď navážeme na úvod sezony a zodpovědnou hrou se nám podaří nějaké body urvat,“ přál by si kouč Přerova.

Ten na posledních trénincích neměl k dispozici úplně kompletní kádr.

„Museli jsme trénovat poměrně s úzkým kádrem. Jan Václavek plnil reprezentační povinnosti v devatenáctce a Filip Dvořák byl uvolněn k mateřskému klubu pro ligu mistrů. Museli jsme tak do tréninku zapojit některé starší dorostence,“ prozradil Petr Dočkal.

I tak by ale tým měl být odpočatý a bez zdravotních komplikací. Otázka případného doplnění třeba za Gregora Koblara, který tým kvůli špatných výkonů opustil, zatím zůstává nezodpovězena.

„Nějaká jména se řeší, ale uvidíme. Věříme našim klukům a mladí hráči se začínají více prosazovat. Momentálně jsme udělali ještě nějaké hráče na střídavé starty, kteří by nám v případě potřeby mohli pomoci. A řeší se i působení hráčů, které máme ve druhé lize,“ uvedl pro klubový web sportovní manažer HC Zubr Přerov Pavel Hanák.