Zrušením vyřazovacích bojů Chance ligy mohl přerovský klub přijít o miliony korun. Nesáhl však k radikálnímu opatření, kterým by bylo rozdávání výpovědí hráčům.

V kuloárech se mluví o tom, že bez výplaty se v rámci 1. ligy ocitli třeba hráči Prostějova nebo někteří hokejisté Vsetína.

„Hráčům a členům realizačního týmu A-mužstva jsme rozeslali návrh na řešení aktuální složité situace. Každý se k němu mohl vyjádřit, nešlo o žádný příkaz shora. Po vzájemné komunikaci a dohodě jsme přistoupili k snížení platů hráčů, realizačního týmu a vedení klubu za měsíce březen a duben,“ uvedl na klubovém webu Zubrů jednatel Tomáš Pluháček.

„V žádném případě jsme nechtěli někomu vypovědět smlouvu. Chtěli jsme postupovat společně, jako tým, a společně jsme také dospěli k rozhodnutí,“ dodal.

HRÁČI: KLUB NÁM VŽDY VYŠEL VSTŘÍC

Pro hráče pochopitelně podobný zásah znamená velkou nepříjemnost stejně jako fakt, že přišli o bonusy spojené s účastí v play-off. Za současné situace ale krok vedení klubu našel mezi Zubry pochopení.

„Za daných okolností se bohužel nic jiného dělat nedá. Klub nám vždy a ve všem vyšel vstříc. Jestli mu toto opatření pomůže s ekonomickou stránkou, pak ho všichni přijímáme. Každý musí v dnešní době nějak bojovat,“ řekl obránce Mikuláš Zbořil.

Podobně se vyjádřil také dlouholetý oblíbenec přerovských fanoušků Jiří Goiš.

„Nyní je na nás, abychom to klubu vrátili. Pan Pluháček a Hany (sportovní manažer Pavel Hanák, pozn. red.) s námi komunikovali a vše se snaží řešit. Bohužel, dnešní situaci nemohl nikdo předvídat ani se na ni připravit,“ uvědomuje si důrazný útočník.

Hráči provozují svou činnost jako živnost a ve smlouvách je obsaženo to, že klub jim smlouvu může vypovědět za mimořádného stavu, jako je válka či živelní pohroma. V Přerově nikdo výpověď nedostal.

„Většina z nás má rodiny a další závazky, které musí platit. Platy v první lize jsou nesrovnatelné s extraligou, takže pro nás může být tato situace existenční. Všichni budeme spoléhat na avizovanou pomoc od státu pro OSVČ, případně na nějakou brigádu,“ řekl také Goiš.

Zubři tak místo smutnění z předčasného konce skvěle rozehrané sezony nyní musí hlavně překonat existenční problémy.

„Situace je momentálně pro klub kritická. Uvidíme, jak se bude dále vyvíjet,“ uzavřel jednatel klubu Tomáš Pluháček.