„Musíme navázat na tu vítěznou šňůru. Hokej, který jsme produkovali, nás k těm bodům přivedl. Teď jsme polevili, nedávali jsme tomu to, co bychom chtěli. Právě zápasem s Havířovem se to může otočit. Poctivou hrou můžeme navázat na předešlé výsledky," věří trenér Přerovanů David Kudělka.

Azet letos nepředvádí výkony, jaké by si jeho fanoušci představovali. Přímo kritické bylo období na přelomu září a října, kdy Severomoravané padli osmkrát za sebou. Nyní se výsledkově zvedli, v posledním zápase doma přejeli Ústí nad Labem 5:1, stačí to však pouze na jedenácté místo tabulky WSM ligy.

Ofenzíva Havířova stojí hlavně na v extraligovém Zlíně vypomáhajících Danielu Štumpfovi a Antonínu Pechancovi. Naopak oslaben je Azet o Jana Marunu.

Tahoun útoku tento týden odešel do Zlína a nevrátí se minimálně do konce sezony. Jako náhradu získalo havířovské vedení zkušeného Radka Hubáčka, bratra slavnějšího mistra světa Petra. Ten si v MEO Aréně odbude svou premiéru.

Na straně Přerova bude kromě dlouhodobě zraněných opor Pšurného a Grofa chybět další člen elitní formace Milan Procházka. K době jeho rekonvalescence se klub zatím nechce vyjadřovat.

Zubři i tak budou chtít v sobotu za každou cenu napravit výpadek z Benátek, kde v posledním kole soutěže padli jasně 1:4 a herně to zdaleka nebylo ono. To dobře ví také David Kudělka.

„Musíme změnit všechno. Samozřejmě taktickou stránku věci ne, ale kluci si musí uvědomit, o co hrajeme. Chceme se pohybovat někde ve vyšších patrech tabulky v klidných vodách a s takovými výkony, jako jsme předvedli v Benátkách, to prostě nepůjde," má jasno kouč.

To, jestli Přerov doma utne zatím ještě krátkou sérii proher, se na přerovském zimáku začne odtajňovat od sobotní 17. hodiny. Fanoušci se navíc opět mohou těšit na akce spojené s probíhajícím Movemberem.

Poslední zápasy soupeřů:

HC Benátky nad Jizerou – HC Zubr Přerov 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 10. Víšek (Mikyska), 29. Chlapík, 48. Dlouhý (Hrníčko), 58. Dlouhý (Hrníčko, Plodek) – 54. Popelka (Šnajnar, Kovařík).

AZ Havířov – HC Slovan Ústí nad Labem 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Dvořáček (Doudera, Petran), 13. Gřeš (Štumpf, Pechanec), 19. Haas (Maruna, Dvořáček), 24. Gřeš (Štumpf, Pechanec), 42. Tomi (Korím, Kalus) – 48. Loskot (Kasík, Roubík).

Sestavy týmů v posledním utkání

Přerov: Horčička – Chmelíř, Šnajnar, Novotný, Ferenc, Vágner, Pala, Zbořil, Běhal – Sikora, Sýkora, Dostálek – Goiš, Popelka, Kovařík – Plášek, Dvořák, M. Kratochvíl – P. Kratochvíl, Král, Ižacký.

Havířov: Laco – Doudera, Petran, Krisl, Lenďák, Korím, Škůrek, Bahounek – Maruna, Haas, Dvořáček – Gřeš, Pechanec, Štumpf – Ollender, Bednář, Kotala – Kalus, Tomi.