První branky se osmnáct stovek diváků dočkalo v desáté minutě do svatyně hostí, kterou hájil třetí gólman Zubrů Jiří Sklenář. Úspěšným autorem byl Daneček.

Vyrovnání měl na svědomí Zdeněk Sedlák, jenž v oslabení pláchl obráncům AZ a trefil se mezi Vrbovy betony.

Ve druhém dějství to byl Přerov, který tahal za delší konec. Obrat v utkání zařídil Pavel Hanák, na 3:1 zvyšoval Radomír Pala a čtvrtou branku Zubrů vsítil ve 38. minutě Jan Kolařík. Do konce druhé části ale poté přišla ještě korekce skóre z hole Sztefka.

„Dostávali jsme se do brejků dva na jednoho, z čehož jsme vytěžili ve druhé třetině tři branky. Škoda, že jsme ale pak před koncem inkasovali,“ pověděl Václavíček k dění v prostřední části.

„Do třetí třetiny jsme šli s tím, že chceme pokračovat v naší hře, ale bohužel hned v prvním střídání jsme dostali branku na 3:4,“ pokračoval.

Sklenář střelu Krisla jen vyrazil a „černou pryž“ nadvakrát došťouchal do branky Najdek.

„Domácí chtěli zápas otočit, a tak se hrálo nahoru-dolů. Měli jsme dvě celkem dobré šance na vstřelení gólu, ale bohužel jsme je nedali a v závěru inkasovali,“ konstatoval Václavíček.

Nešťastný moment pro hosty přišel v čase 58:40. Maruna s Klimšou nachystali kotouč pro Prokopa a ten skóroval.

Pouhých 80 sekund a Zubři si mohli připsat skalp lídra a domů si odvézt tři body. Nakonec však pro ně zbyl jen jediný. V prodloužení je sudí Šír poslal do tří. V oslabení se statečně bránili, ale jedinou vteřinu před dovršením 65. minuty inkasovali z hole Maruny.

„V prodloužení jsme hráli aktivně, byly tam i příležitosti, ale rozhodčí nás pak dost přísně vyloučil, a tak jsme se bránili až do poslední sekundy, ve které jsme inkasovali,“ poohlédl se Václavíček za nastavením a následně zhodnotil celé utkání. „Zápas měl velice kvalitní úroveň. Chtěli jsme hrát ze zajištěné obrany, držet střední pásmo a soupeře minimálně pouštět do útoku, což se nám téměř celý zápas dařilo. Kluky musím pochválit za předvedený výkon, bojovali až do konce. Věříme, že na tento zápas navážeme v sobotu proti Novému Jičínu,“ dodal.

AZ Havířov – HC ZUBR Přerov 5:4 pr. (1:1, 1:3, 2:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Daneček (Říčka, Vydra), 38. Sztefek (Daneček, Říčka), 41. Najdek (Krisl), 59. Prokop (Klimša, Maruna), 65. Maruna (Prokop) – 18. Sedlák, 21. Hanák (Ferenc, Kočara), 36. Pala (Kočara, Hanák), 38. Kolařík (Sedlák).

Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 44:33. Diváků: 1817. Rozhodčí: Šír – Koliba, Mrákava. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 5:4.

AZ Havířov: Vrba – Prokop, Rimmel, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Zientek M., Zientek L. – Klimša, Najdek, Maruna – Sztefek, Potočný, Stránský – Daneček ml., Říčka, Pavlas – Brezani, Kraft, Pechanec. Trenér: Jan Daneček st.

HC ZUBR Přerov: Sklenář J. – Krajíček, Pospíšil – Faltýnek, Vlček – Pala, Ferenc – Goiš, Brančík, Ditrich – Kolařík, Sedlák, Kundrátek – Blinka, Hanák, Kočara. Trenér: Pavel Sedlák.

Jak už Lubomír Václavíček nastínil, další „špíl“ odehrají Zubři proti Novému Jičínu. Stane se tak v sobotu od 17 hodin na domácím ledě.

Výsledky a tabulka

18. kolo: Havířov – Přerov 5:4 pr., Poruba – Uherské Hradiště 4:0, Nový Jičín – Valašské Meziříčí 2:5, Prostějov – Vsetín 5:1, Opava – Frýdek-Místek 3:2.

TABULKA

Tabulka 2. ligy, skupina východ