„Série se nehraje na jedno vyhrané utkání, ale na čtyři vítězné zápasy. Teď není ještě zdaleka nic rozhodnuté. Teprve, až si jeden z týmů vyslouží v sérii čtyři výhry, můžeme něco opravdu hodnotit a rekapitulovat,“ nechtěl se k utkání příliš vracet přerovský kouč Kamil Přecechtěl.

Na zlý konec premiérové bitvy v Edenu budou chtít Zubři rychle zapomenout, to samé se ale dá říct také o jejím začátku. Už po osmnácti vteřinách totiž sešívaní vedli 1:0. Chybu Maliny v rozehrávce ztrestal Marek Račuk.

Hosté ovšem jinak na ledě nikterak nezaostávali. Vyrovnat se jim podařilo na začátku 12. minuty. Chmelířův nastřelený puk se odrazil někam před Frodla, odkud jej Jiří Goiš propašoval do slávistické klece.

ACH, TY PŘESILOVKY

Alfou a omegou přerovského úspěchu v důležitém prvním střetnutí série byly přesilovky. Ty Zubrům hrubě nevyšly, právě zde můžeme hledat hlavní příčinu středečního neúspěchu. Poprvé měli obrovskou šanci jít do vedení ve dvojnásobné početní výhodě už ve 14. minutě. Jenže nešlo to.

Ani další přesilovky Přerovanům přes snahu vystřídat různé varianty sestavy ne a ne vyjít. Také sešívaní se ale prosazovali jen stěží.

Nerozhodla ani poslední dvacetiminutovka, přestože Přerov měl necelé čtyři minuty před koncem další možnost přesilové hry pěti proti třem. Když hosté netrefili ani odkrytou klec, šlo se do prodloužení.

V tom Zubři hráli namísto ve čtyřech v pěti, rozhodčí byli nemilosrdní, stejně jako Zdeněk Doležal ve velké šanci. Z prodloužení neuběhly ani dvě minuty, Slavia mohla slavit.

HC Slavia Praha – HC Zubr Přerov 2:1p (1:1, 0:0, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Račuk (Z. Doležal), 62. Z. Doležal (Šagát, Račuk) – 12. Goiš (Sýkora, Chmelíř). Rozhodčí: Sýkora, Veselý – Malý, Šimán. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Diváci: 732. Stav série: 1:0.

Slavia: Frodl – Barák, Novák, Kasík, Holý, Ryzák, Kolařík – Račuk, Šagát, Z. Doležal – Krejčík, Nedvídek, Kadlec – Jankovský, Šafránek, Šmerha – J. Doležal, Kubica, Ondráček. Trenér: Milan Razým.

Přerov: Klimeš – Malina, Chmelíř, Rosandič, Novotný, Pala, Černý, Běhal – Goiš, Sýkora, Šlahař – Procházka, Pšurný, Plášek ml. – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Navrátil – Plášek, Gago, Kovařík. Trenér: Petr Dočkal.