„Byl to vyrovnaný zápas. Nebyli jsme nastavení, jak bychom měli být. Táhlo se to s námi až do konce. Jsme rádi za tři body, ale za výkon určitě ne. Respekt před Kadaní, hrála dobře,“ zhodnotil duel přerovský trenér Vladimír Kočara.

Zubři za sebou měli vítězný únor, během kterého nepoznali jedinou porážku. Naopak Kadaň minulý měsíc neuhrála ani bod. Karty zápasu tedy byly rozdány jasně, jenže hokej umí být pořádně nevyzpytatelný.

Přerované totiž obrovské úvodní šance Dostálka, Jakuba Svobody, Hejcmana či Pšurného nevyužili, Trhači tak šli překvapivě po 13 minutách do vedení díky dorážce Jakuba Veselého.

A náskok jim vydržel pěkně dlouho, přestože ihned po následném vhazování mohl srovnat Štefka a Jan Süss v závěru po zaváhání gólmana Běhuly dokonce netrefil úplně prázdnou bránu.

„Trochu nám chybělo štěstí. Tohle mě naopak vyhecovalo, abych šel ještě víc do brány,“ řekl pozdější hrdina utkání Jan Süss.

Srovnání až na konci druhé třetiny

Stoprocentní možnosti na vyrovnání měli domácí i po změně stran. Tlak Zubrů zastavil až Pšurného faul, po odpykání trestu ale měli Hanáci další šance. Přestože vzadu se chvílemi nebezpečně otvírala okénka, bylo to paradoxně až nenápadné nahození Jakuba Svobody a ještě nenápadnější teč Süsse, která srovnala stav ve 38. minutě na 1:1.

Rozhodující moment utkání se odehrál necelou minutu po druhé přestávce. Druhá branka Süsse dala Přerovu větší klid na hokejky.

„Byla to super individuální akce Darka Hejcmana. Jen jsem to dorazil,“ popsal dvougólový střelec.

Kadaň pak získala další přesilovku a mohla hrát dvě, klobouk dolů před hostujícím Adámkem, který odvolal údajné podražení Formana za stavu 2:1.

Trhači si po celé utkání dávali veliký pozor, aby nefaulovali a nepustili do hry nejlepší přesilovku v soutěži. Nakonec hráli v šesti a Zubři byli několikrát blízko třetí branky, Kubeš například nastřelil břevno, na 3:1 ovšem upravil až při závěrečné power play do prázdné klece Jakub Svoboda.

Žádné velké oslavy triumfu a narození třetího potomka Romana Pšurného se však (zatím) nekonají. Přerovany čeká v sobotu poslední utkání základní části na ledě Sokolova.

HC Zubr Přerov – SK Trhači Kadaň 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 38. Süss (Jakub Svoboda, Dluhoš), 41. Süss (Hejcman, Jakub Svoboda), 60. Jakub Svoboda (Zbořil, Hejcman) – 14. Veselý (Homer, Horáček). Rozhodčí: Cabák, Vrba – Blažek, Hranoš. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Bez diváků.

Přerov: Petrásek – Dluhoš, Forman, Krisl, Zbořil, Kubeš, Mlčák, Dřímal – Dostálek, Pšurný, Doležal – Süss, Hejcman, Jakub Svoboda – Štefka, Dvořák, Matěj Svoboda – Dobša, Indrák, Goiš. Trenér: Vladimír Kočara.

Kadaň: Běhula – Seemann, Havlín, Trefný, Kottek, Horáček, Naar, Delmarche – Houška, Jan Svoboda, T. Koblížek – Chlouba, Morong, Zabloudil – Homer, Matyáš Svoboda, Veselý – Hradecký, L. Koblížek, Adámek. Trenéři: Petr Rosol, Vladimír Jeřábek.