Zubři za třemi body vykročili už v první třetině, kterou ovládli 2:0 díky gólům Hajšmana a Dostálka. Na 3:0 upravil ve druhé třetině v signalizované výhodě Radek Číp.

„Celkově jsme předvedli dobrý taktický výkon. Je vidět, že hrajeme jako tým. Kluci se podporovali, stáli za sebou. Vzadu to pak zavřel Káca. Hrozně nám to pomohlo, stejně jako vynikající diváci. Chtěli bychom jim poděkovat i za Slavii, kde nám vytvořili výbornou atmosféru,“ hodnotil asistent trenéra Jakub Grof a nezapomněl na fanoušky, kteří podporovali svůj tým i během těsné prohry 2:3 v Edenu.

Klíčovým faktorem sobotní výhry byl každopádně výkon brankáře. Na dobré výkony Daniela Dvořáka navázal Ondřej Kacetl, který zapsal první přerovskou nulu v sezoně.

„Celý zápas jsme měli pod kontrolou, byli jsme daleko lepší. Chtěl bych vyzdvihnout výkon celého týmu. Hráli jsme perfektně dopředu i dozadu,“ pochvaloval si Kacetl, který se do brány dostal v soutěžním utkání v Přerově poprvé. Patřil mezi hráče, kteří si prošli nepříjemnou nemocí.

„Bylo to po té nemoci a třítýdenní pauze nepříjemné. Ale děkuji klukům, že mi s tím pomohli, protože jsem tam toho moc neměl, většinou střely z dálky, což mi moc pomohlo,“ byl spokojen Ondřej Kacetl.

Minimálně na dva týdny si ovšem děkovačku s fanoušky užili Zubři naposledy. „Určitě jim chceme poděkovat, že přišli v takovém množství. Je to škoda, že nemůžou chodit v plném počtu a dál, ale takové jsou teď regule,“ pokrčil Kacetl rameny.

Už v pondělí Zubři hostí od 18 hodin v přeloženém duelu prvního kola soutěže nováčka z Vrchlabí. „Všichni víme, jak to bude v pondělí. Ale věříme, že energii od fanoušků budeme dostávat, i když tu nebudou. Věříme, že v tomhle duchu budeme pokračovat dál,“ uvedl Jakub Grof.

Přerov se v tabulce Chance ligy se sedmi body šplhá vzhůru, nyní je dvanáctý. V případě triumfu nad Vrchlabím může pokukovat po elitní osmičce.

HC Zubr Přerov – HC RT Torax Prouba 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Hajšman (Číp, Hejcman), 14. Dostálek (Hrabal, Král), 31. Číp (Indrák, Pšurný). Rozhodčí: Fiala, Ondráček – Komínek, Blažek. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 764.

Přerov: Kacetl – Král, Hrabal, Kubeš, Zbořil, Dřímal, Kučeřík, Gréč – Dostálek, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, Hajšman – Süss, Dvořák, Svoboda – Fencl, Indrák, Dobša. Trenér: Vladimír Kočara.

Poruba: Foltán – Žovinec, Teper, Slavík, Kozák, Pastor, Voráček, Rudl – Pořízek, Jáchym, Špaček – Endál, Korkiakoski, Stloukal – Toman, Kanko, Káňa – Hotěk, Hlinka, Brodek. Trenér: František Výborný.