Opatření platí od 10. března od 18.00 a v ohrožení jsou také prvoligové vyřazovací boje v Přerově, kde už pozastavili předprodej vstupenek na čtvrtfinále play-off.

„V této chvíli víme vše jen z médií a tiskové konference Českého svazu ledního hokeje. Čekáme, s čím přijdou, až potom můžeme udělat nějaké oficiální prohlášení,“ řekl Deníku hlavní trenér A-týmu a sportovní manažer mládeže Zubrů Vladimír Kočara.

Osud dalšího pokračování soutěží řízených Českým hokejem včetně dnešních zápasů extraligy i první ligy je tedy stále nejasný.

Prezident ČSLH Tomáš Král po úterním jednání s vedením soutěží oznámil, že soutěže budou pokračovat podle rozpisu s maximální návštěvou do 100 diváků.

Během tiskové konference se ale objevily neoficiální informace z ministerstva vnitra, podle nichž počet osob zahrnuje všechny účastníky akce včetně hráčů. Čeká se proto na další rozhodnutí.

„Dostali jsme zprávu, že na ministerstvu vnitra se diskutuje o tom, jestli by do té stovky lidí neměli být zahrnuti všichni. Pokud dostaneme oficiální rozhodnutí, že se do toho počítají všichni, tak hokej v tuto chvíli skončil,“ řekl Král.

Hranice sta osob je totiž hraniční.

„Dvacet hráčů na každý klub, trenéři, maséři a další lidé kolem týmu, box časoměřičů, čtyři rozhodčí, statistici, ledaři, zdravotní a pořadatelská služba, televize… K té stovce se určitě budeme v součtu dostávat,“ vypočítal šéf extraligy Josef Řezníček.

Primátor Přerova Petr Měřínský (ANO).
Primátor Přerova: Nebude kino ani trhy, další opatření možná přijdou

BUDE PLATIT PŮVODNÍ VÝKLAD?

Podle původních informací se přitom zástupci obou nejvyšších soutěží rozhodli, že by se mělo odehrát minimálně předkolo a o dalším postupu budou jednat na svazu představitelé extraligy i první ligy ve středu.

„Do tohoto čísla (100) se nepočítají ti, co zajišťují zápas, zaměstnanci hal, netýká se to ani televize a akreditovaných novinářů. Jsou to lidi, kteří tam jdou do práce nebo tam plní svoje pracovní povinnosti,“ řekl nejprve Král.

Protože oficiální upřesňující stanovisko ze strany vlády nepřišlo, v úterý večer se odehrály zápasy druhého předkola extraligy mezi Olomoucí a Zlínem a Hradcem Králové a Karlovými Vary. V první lize pak duely předkola Poruba - Jihlava a Slavia - Třebíč.

Krajním opatřením může být i případné ukončení soutěží.

„I to by samozřejmě podléhalo shodě většiny klubů. Má to teď nějakou posloupnost. Zítra (ve středu) se sejdou obě skupiny za první ligu i extraligu a bude se řešit, co dál. Ve čtvrtek je pak výkonný výbor,“ nastínil Řezníček.

Na středeční dost možná klíčovou mimořádnou schůzku v sídle ČSLH do Prahy tak z Přerova vyrazí jak Vladimír Kočara, tak i sportovní manažer HC Zubr Přerov Pavel Hanák.

Online reportáž
Předseda vlády Andrej Babiš (vpravo) a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch vystoupili 10. března 2020 v Praze na tiskové konferenci k aktuální situaci v souvislosti s výskytem koronaviru
Česko zakázalo kvůli koronaviru akce nad sto lidí. Školy zůstanou zavřené
Nový druh koronaviru nese označení SARS-CoV-2 a způsobuje chorobu COVID-19.
V kraji testováno 12 lidí na koronavir, pozitivní zatím nebyl nikdo