Přerov zvláště v prvních dvou třetinách ovládal hru, Uničov si významnější akci dokázal vytvořit až ve druhé třetině a teprve ve třetí se domácím podařilo hru vyrovnat. Skvělý výkon podal gólman Tihlář, na něhož se Zubři mohli spolehnout a který tak v dresu Přerova vychytal první nulu.

Hosté se ujali vedení ve dvanácté minutě. Ditrich z kruhů přihrál šikovně před bránu najíždějícímu Kočarovi, a ten měl u tyče prázdnou branku.

V 17. minutě udeřilo podruhé. Při signalizované výhodě předvedla pěknou kombinační akci trojice Sprušil – Pala – Hanák a posledně jmenovaný u levé tyče zvýšil vedení Zubrů na 2:0.

Třebaže se domácím kvůli inkasované brance trest neuložil, už za 20 sekund uničovský Pur hákoval a domácí šli stejně do čtyř. Stačilo 21 sekund. Martinák přihrál Kočarovi, který si poradil s obranou domácích a zvýšil už na 3:0.

Při hře čtyři proti čtyřem se ve 32. minutě protlačil Sprušil s pukem až před Pekaře, ale nepřekonal jej. Jen o několik sekund později však našel před brankou Palu, a ten upravil už na 4:0.

Střelecké hody Zubrů pokračovaly dále a hned o minutu později po přihrávkách Martináka a Hanáka zvyšoval Vlček. Na konečných 6:0 upravil v početní výhodě z velkého úhlu Žibrita.

Ve třetí třetině se Uničovu podařilo hru vyrovnat, nikoliv však skórovat. Radek Tihlář pokryl všech jednatřicet střel soupeře a mohl se tak poprvé v dresu přerovského Zubru radovat z čistého konta.

"Zápas vypadal úplně jinak, než ve Frýdku-Místku, i když víme, že Uničov šel později na led než my a asi má odehráno i méně přípravných zápasů. Nebyl rozehraný, ale my jsme ho zvládli dobře," pochvaloval si přerovský kouč Lubomír Oslizlo.

"Trochu problémy jsme měli v prvních osmi minutách druhé třetiny, když Uničov trefil dvě tyčky. Kdyby snížil, mohlo utkání vypadat jinak. Pak jsme ale dali na 4:0, družstvo se uklidnilo a zápas jsme už pod kontrolou dohráli,“ uvedl trenér Zubrů.

Poslední přípravné utkání před ostrým startem do soutěže sehrají přerovští hokejisté ve čtvrtek 3. září s největší pravděpodobností v Uničově proti Frýdku-Místku.

HC Uničov – HC ZUBR Přerov 0:6 (0:3, 0:3, 0:0)

Branky: 11:20 Kočara (Ditrich), 16:45 Hanák (Pala, Sprušil), 17:27 Kočara (Martinák), 31:29 Pala (Sprušil), 32:32 Vlček (Hanák, Martinák), 36:46 Žibrita.

Vyloučení: 4:6. Využití: 0:2. Střely: 31:46. Buly: 15:27.

HC Uničov: Pekař – Růžička, Stříteský, Molota, Žákovčík, Hodulák, Řezáč, Heča, Satora, Handl, Komínek, Peška, Malý, Sršeň, Bartošek, Diviš, Přikryl, Jurák, Cik, Čížek, Pur.

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek, Vlček, Osina, Novák, Staněk, Ryšánek, Halouska – Kolář, Sprušil, Ditrich, Kočara, Hanák, Martinák, Menšík, Kohút, Žibrita, Kupec, Sedlář, Holík.

(kp, dak)