„Dnes, i kdybychom hráli o hodně déle, tak ty góly asi nedáme. Jsou takové zápasy. Také proto se to štěstí dnes přiklonilo na stranu Slavie," krčil po zápase rameny přerovský trenér Petr Dočkal.

Hlavně v první třetině měli Zubři navrch. Už ve 3. minutě mohl po rychlé souhře druhé formace do prázdné branky zakončovat Kovařík, klec ovšem ve stoprocentní šanci minul.

Přerované chtěli na soupeře vlétnout a od prvních minut hráli na tři pětky, duo Ižacký – Král na svou šanci nejprve čekalo. Sotva se ale Jakub Ižacký dostal do hry, vykoledoval si faul a právě při následné přesilovce šli domácí do vedení. Takřka dokonalou teč Novotného střely vytáhl ze svého repertoáru Jiří Goiš.

V 16. minutě to bylo 1:0 pro Zubry. Vedení sice zasloužené, ale mělo hořkou příchuť předešlých nevyužitých šancí. Příchuť, která byla v dalším průběhu zápasu jenom silnější.

Slavia své šance využila

Prostřední dějství nabídlo odlišný obraz hry. Také Slavia začala být nebezpečná a narozdíl od domácích své šance využila. Odměnou za aktivitu Pražanů byla nenápadná branka Václava Jankovského ze 28. minuty. Slávista se z úhlu trefil naprosto přesně.

Porci smůly si Přerovští vybrali o pět minut později. Šťastného odrazu kotouče využil Jan Pohl, který tak poslal hosty do vedení 2:1.

Další tutovku spálili Zubři prakticky vzápětí. Ižacký přebruslil pražského beka, ten navíc upadl. Útočník Přerova tak ujížděl sám na hostujícího gólmana Polívku společně s Vágnerem, jemuž předal puk, mladý obránce Komety ale trestuhodně minul.

„Dnes jsme nevyužili ani ty nejvyloženější šance. Měli jsme to dvakrát do prázdné brány, při power play potřetí. Jeli jsme dva na nula, což jsme taky trestuhodně nezvládli. Soupeř čekal na naše chyby a využil našich zaváhání," hodnotil Dočkal.

Srovnat mohl Popelka, dvakrát neuspěl

Pro úvod třetí dvacetiminutovky přerovští trenéři přeházeli složení útočných formací, ke kýženému úspěchu to však nevedlo. Největší šanci spálil ve 47. minutě Michal Popelka, který jel sám na Polívku, ten si ale připsal nesmírně důležitý zákrok.

Souboj Popelka versus Polívka se opakoval v 55. minutě, forvard Zubrů ale sám mezi kruhy usměrnil svou dělovku pouze do brankáře hostů.

Přerované se pak hnali za vyrovnáním, vytvořili si tlak, který umocnili hrou bez brankáře. Dostálkova dorážka do odkryté klece se ovšem neujala. Slavia tak mohla slavit cenný zisk tří bodů.

„Slavii jsme hodně přestříleli, ale ve třetí třetině už hrála zkušeně. Snažila se, aby nebyla zatlačena do obranné třetiny. Přestože jsme si vytvořili další gólové šance, tak to nevyšlo," uzavřel Petr Dočkal.

Zubři si připsali pátou porážku ze šesti posledních zápasů. Tentokrát o ní rozhodla špatná produktivita. V prvoligové tabulce klesli na sedmé místo o bod za prostějovské Jestřáby.

HC Zubr Přerov – HC Slavia Praha 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 16. Goiš (Novotný, Popelka) – 28. Jankovský (Dušek), 33. Pohl (Knot, Šafránek). Rozhodčí: Přikryl – Barteček, Gančarčík. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 2273.

Přerov: Horčička – Chmelíř, Šnajnar, Novotný, Ferenc, Zbořil, Malina, Pala, Vágner – Sýkora, Sikora, Dostálek – Goiš, Popelka, Kovařík – Plášek, Dvořák, M. Kratochvíl – Ižacký, Král. Trenéři: Petr Dočkal, Vladimír Kočara, David Kudělka.

Slavia: Polívka – Pohl, Knot, Novák, Holý, Andrlík, Růžička, Valík – Kverka, Šafránek, Rys – Jankovský, Dušek, Beránek – Schleiss, Šagát, Kadlec – Tejral, Kubica, Kružík. Trenér: Milan Razým.