Kdo dá první gól, tak vyhraje. Tohle známé ve středečním zápase opravdu platilo. Zubři se už po dvou minutách zásluhou trefy Sedláka dostali do vedení. Za pět minut to už bylo 0:2. Hosté úspěšně přečkali oslabení pěti proti třem a z trestné lavice naskakující Pala po Ministrově pasu prostřelil gólmana Kotvana. „Vstup do utkání se nám opravdu podařil. Navíc jsme ubránili dvojnásobné oslabení a z brejku udeřili," těšilo Lubomíra Václavíčka, asistenta trenéra Přerova.

Prostřední dějství bylo brankově vyrovnané. „Právě druhou třetinu považuji za rozhodující. Hodonín nás dostal pod tlak, a dokonce se mu podařilo snížit. Velkou pochvalu zaslouží gólman Vojtek, který nás v klíčových chvílích podržel a my navíc udeřili gólem do šatny," zmínil Václavíček.

Slibné vedení si už Přerované vzít nenechali a třetí dějství zcela ovládli. Kudělkova trefa navíc vyhnala brankáře Kotvana na střídačku a utkání tak dochytal jeho náhradník Barus. Ani ten však nezastavil přerovský tajfun. Blinka, Kolář a znovu Kudělka završili účet na sedm branek.

„Můžeme být spokojeni. Hráči utkání příkladně odbojovali a byl to o sto procent lepší výkon než tým podal v sobotu. V posledních zápasech jsme se trápili střelecky, ale ve třetí třetině nám to napadalo. Výkon musíme opakovat i v nadcházejících utkáních," dodal pomocník trenéra Pavla Sedláka.

V sobotu se Zubři představí doma, kdy od 17 hodin vyzvou v Meo Aréně tým Orlové.

SHK Hodonín – HC ZUBR Přerov 2:7 (0:2, 1:1, 1:4)

Branky a nahrávky: 31. Jurásek (Peš), 59. Laporte – 2. Z. Sedlák (Ministr), 7. Pala (Vlček), 40. Brančík (Sakrajda), 43. Kudělka, 44. Blinka (Goiš), 45. Kolář (Zbořil), 54. Kudělka. Rozhodčí: Humpolíček – Chocholouš, Kříž.

SHK Hodonín: Kotvan (43. Barus) – Novotný, Komárek, Skočovský, Směřička, Pokorný, Koukal, Laporte, Miklík, Polesný – Kříž, Špok, Smetana, Vondráček, Škorík, Peš, Velechovský, Jurásek, Belisle, Vrba, Charvát. Trenér: Svatopluk Kosík.

HC ZUBR Přerov: Vojtek – Pala, Faltýnek, Vlček, Janota, Kudělka, Zbořil – Kolář, D. Šťastný, Z. Sedlák, Blinka, Brančík, Haloda, Ministr, Goiš, Kundrátek, Ditrich, Sakrajda, Popelka. Trenér: Pavel Sedlák.

2. hokejová liga, skupina Východ

Výsledky 8. kola: Vsetín – Frýdek-Místek 2:4 (2:2, 0:1, 0:1), Břeclav – Opava 6:3 (1:0, 3:2, 2:1), Hodonín – Přerov 2:7 (0:2, 1:1, 1:4), Orlová – Prostějov 2:7 (2:2, 0:2, 0:3), Poruba – Nový Jičín 5:1 (3:1, 1:0, 1:0), Technika Brno – Valašské Meziříčí 4:2 (2:0, 1:1, 1:1).