Zubři nastoupili i s uzdraveným Markem Ditrichem, ale stále ještě bez Jana Koláře. Prvně jmenovaný nejdříve figuroval až ve čtvrté útočné řadě. Už ve druhé třetině ale hrál ve třetí formaci, kde vystřídal Sršně.

Uplynulo teprve 109 sekund a jako vůbec první hráč v zápase vystřelil směrem k Tihlářovi z prostoru mezi kruhy Javín. Jeho projektil ještě v bráně neskončil, ale nalevo od přerovského gólmana se objevil Škatula a přestože šel Tihlář do robinzonády, kotouč skončil za jeho zády – 1:0. Hořký úvod pro Zubry.

Ještě deset dalších minut bylo utkání střelecky vcelku vyrovnané, ale jedinou opravdu vyloženou šanci měl v 6. minutě Grygar, když se dokázal probojovat až před Tihláře. Ten však přes sebe puk nepustil.

Ve druhé desetiminutovce pak domácí dostali Zubry pod tlak. Ti sice dlouho odolávali, ale v 18. minutě získal Vnenk po přihrávkách Grygara a Moravce kotouč mezi kruhy a odtud zamířil pod břevno přerovské svatyně – 2:0.

Zubři si šance, které by vyloženě volaly po gólu, nevytvořili. Jejich největšími příležitostmi v první třetině byly střely Sprušila a Sedláka z prostoru mezi kruhy v 5. a 6. minutě utkání.

Také po změně stran začali lépe Olejáři a v úvodu 23. minuty se až před přerovskou klec probojoval Škatula, ale Tihláře nepřekonal. Ani následující vyloučení Zubrů nepotrestala Orlové gólem a krátce po jeho skončení se hra přenesla do útočného pásma Zubrů. Od mantinelu poslal kotouč před branku Kotásek, domácí obránce puk v pádu zastavil přímo před brankářem Gleichem, kde se zjevil Pavel Hanák a bekhendovou střelou snížil na 1:2.

Dalo se očekávat, že Přerovští povzbuzeni gólem dostanou Orlovou pod tlak, ale nestalo se. Naopak Olejáři začali testovat Tihlářovy kvality ještě intenzivněji a ve 27. minutě mu musela pomoci pravá tyč jeho klece.

Zubrům se nevydařila ani téměř minutová přesilovka čtyř proti třem v polovině utkání. V závěru 32. minuty pálil tvrdě od modré čáry Javín, Tihlář si povyjel a jeho střelu vyrazil. K odraženému kotouči se ale dostal Moravec, zpracoval si jej rukou a střelou pod padajícím obráncem Novajovským vstřelil třetí branku domácích.

Ve 36. minutě se dostal do úniku Škatula a Vlček jej musel zastavit jen za cenu faulu. Rozhodčí Smeták za něj nařídil trestné střílení. Škatula se v něm rozhodl Tihláře prostřelit mezi betony, ale na přerovského gólmana si nepřišel.

Do konce druhé třetiny zbývalo 17 sekund, když vynikající kombinační akci zahájil Kotásek, který poslal puk Kočarovi. Ten mu jej v útočním pásmu vrátil a Kotásek pak našel Hanáka, před nímž se objevila zcela prázdná branka. To se neproměnit snad ani nedalo a po krásné akci tak šli Zubři na kontakt – 3:2.

Ani inkasovaný gól „do šatny“ sebevědomím Olejářů nezahýbal a Zubry zchladili hned po odehraných dvou minutách závěrečné části. Ve středním pásmu se zmocnil puku Luka a před sebou měl už pouze obránce Vlčka. S ním si poradil a navíc prostřelil i Tihláře mezi betony.

Orlová si pak už spíše jen hlídala vedení a nepouštěla se do bezhlavého útočení. Střílela už jen z dálky, navíc jen s poloviční intenzitou oproti prvním dvěma třetinám. Ani Zubry však do vyložených šancí nepouštěla. Za jejich největší možnost této části lze považovat střelu Osiny z prostoru mezi kruhy necelé dvě minuty před koncem zápasu.

Na skóre se proto po čtvrtém gólu Olejářů ve třetím dějství už nic nezměnilo a Zubři odjeli domů s prázdnou.

HC PLUS OIL Orlová – HC ZUBR Přerov 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

Branky: 2. Škatula (Javín), 18. Vnenk (Moravec, Grygar), 32. Moravec (Javín), 43. Luka – 25. Hanák (Kotásek), 40. Hanák (Kotásek, Kočara).

Vyloučení: 3:5 – bez využití. Střely: 47:29. Buly: 38:24. Diváci: 595. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

HC PLUS OIL Orlová: Gleich – Samiec, Grygar, Mikšan, Blaton, Studený, Urbánek, Škatula, Kraft, Galgonek, Moravec, Valchař, Flašar, Štefanka, Javín, Luka, Vnenk, Sznapka.

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Novajovský, Pírek – Coufal, Sedlák, Sprušil – Kočara, Hanák, Kotásek – Menšík, Kohút, Sršeň (Ditrich) – Kundrátek, Holík, Palička.

Další mistrovské utkání čeká Zubry ve středu, kdy od 18 hodin přivítají v domácím prostředí Nový Jičín.