Druhé semifinálové utkání na ledě Hodonína (celkově 3. v sérii) po šedesáti minutách, ani po prodloužení neznalo svého vítěze.

V nájezdech pak byli o gól šťastnější domácí hokejisté, kteří se tak v sérii ujali vedení 2:1 a v sobotu v Přerově si už mohou zajistit postup do finále. Zubři však jsou proti!

SHK Hodonín – HC ZUBR Přerov 4:3sn (2:1, 1:1, 0:1 – 0:0, 1:0)

Přerovští nastoupili bez zraněného Kotáska a na jeho místo se posunul Sprušil. Domácím chyběl Salajka.

První zahřívací střely vzešly z hokejek hostí, ale sotva se po 109 sekundách dostali poprvé k puku Drtiči, bylo zle. Haring s Vaškovičem se hned dostali do přečíslení dvou na jednoho a prvně jmenovaný zakončoval do prázdné Tihlářovy klece.

Na 2:0 zvyšoval v 8. minutě Jurásek a se Zubry to nevypadalo moc dobře. Ti se ovšem nevzdali a následně si vypracovali několik šancí. Po zaváhání obrany se do sólového úniku dostal Ditrich, Tučka sice prostřelil, puk ale brankovou čáru nepřešel.

Jen o několik sekund později stál Sedlák tváří v tvář sám před Tučkem, ale mířil příliš vysoko.

Zaslouženého gólu se hosté dočkali až v závěru 16. minuty. Ditrich našel Venkrbce, a ten se v přečíslení dvou na jednoho rozhodl pro střelu. Ta mu sice nesedla, Tučka však překvapila natolik, že ji nezachytil a puk se nakonec za branovou čáru dokutálel – 2:1.

Zaslouženého vyrovnání se Zubři dočkali ve 27. minutě. Po další hrubce domácích zadáků se sám před Tučkem objevil Sedlák a razantní střelou srovnal skóre.

Radost hostí ale netrvalo dlouho. Za necelé dvě minuty je totiž poslal rozhodčí Mech do čtyř a pouhých 13 sekund stačilo Drtičům ke vstřelení branky. Zubry uzamkli před Tihlářem, Vaškovič našel u pravé tyče dobře postaveného Haringa a tomu stačilo jen správně nastavit hůl – 3:2.

Důležitý okamžik přineslo utkání ve 32. minutě. Po krosčeku Peše a úderu Hollého do oblasti hlavy a krku měli Zubři možnost hrát 83 sekund přesilovku pět na tři. Jejich tlak byl velký, třikrát se pokoušel zakončovat Pavlas, ale vyrovnat se mu nepodařilo.

Také v poslední třetině se hrálo nahoru dolů na obě strany. Zubři se snažili o vyrovnání, bojovali, ale měli to velmi obtížné, protože v závěrečném dějství už byli vylučováni jen oni (pětkrát) a když už si šli odpočinout na trestnou lavici i domácí, šlo o trest souběžný.

V úvodu 47. minuty při první přesilovce domácích ve 3. třetině spálil obrovskou šanci Korotvička. Prudká střela z jeho hole se zastavila až o pravou tyč a ještě v závěru téže minuty přestřelil jeden z domácích hráčů Tihlářovu klec z bezprostřední blízkosti.

V 54. minutě zvonila tyč na opačné straně po Sedlákově střeleckém pokusu. O minutu později už ovšem bylo vyrovnáno. Před Tučkem se utvořila skrumáž a za brankovou čáru se podařilo protlačit puk Goišovi – 3:3.

Za dalších 24 sekund už mohli vést Zubři, když si Kolář s Ditrichem vytvořili akci dvou na jednoho. Prvně jmenovaný zvolil střelu, ale Tučka nepřekonal. Šest sekund před třetí sirénou sudí Mech vyloučil Halousku na 4 minuty, a tak šli Zubři do prodloužení v oslabení tři proti čtyřem.

Těžkých 322 sekund si museli hosté vytrpět v prodloužení. Drtiči mohutně útočili, Tihlář ovšem prokazoval své kvality a Zubry stále držel nad vodou. Ještě více se hostům přitížilo ve 4. minutě prodloužení.

Mech poslal za krosček ven Palu a Zubři hráli 32 sekund dokonce ve třech proti pěti. Vše ale ustáli a po návratu do čtyř už drželi Drtiče od své branky v dostatečné vzdálenosti. Oni sami si ale také už vyloženou šanci nevytvořili a tak dramatický zápas musely rozhodnout nájezdy.

Penalty zahájil domácí Vaškovič a nemýlil se. Také Hanák zamířil přesně k levé tyči. Ve druhých nájezdech neuspěl jak domácí Haring, tak hostující Sedlák.

V rozhodující třetí sérii se pod Tihlářovo břevno trefil Jurásek, Ditrich ale domácí klec minul. To znamenalo, že Drtiči zvítězili nakonec po nájezdech 4:3 a ujali se vedení 2:1 na zápasy.

„Kluci celý zápas odmakali perfektně a je velká škoda, že se štěstí v nájezdech nepřiklonilo na naši stranu. V prodloužení jsme se nechali zbytečně vyprovokovat, a to byla chyba. Trochu si odpočineme a v sobotu jdeme znovu na to. Hodonínu to chceme ještě více znepříjemnit,“ hlásil po utkání Lubomír Václavíček, asistent trenéra HC ZUBR Přerov.

Zubři se za svůj výkon stydět v žádném případě nemusí. Na rozdíl od prvního utkání na ledě soupeře šlo tentokrát o naprosto vyrovnaný zápas, v němž nebyli daleko od úspěchu.

Vyrovnat stav série bude moci už v sobotu od 17 hodin. Navíc budou mít výhodu domácího prostředí.

Branky: 2. Haring (Vaškovič), 8. Jurásek (Peš), 29. Haring (Vaškovič, Komárek), rozhodující nájezd Jurásek – 16. Venkrbec (Ditrich), 27. Sedlák, 55. Goiš.

Vyloučení: 9:13, navíc Hollý (Hodonín) 10 minut osobní trest – Halouska a Pavlas (Přerov) 10 min osobní trest. Využití: 1:0. Střely: 53:42. Buly: 30:44. Diváci: 2033. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3. Stav série: 2:1.

SHK Hodonín: Tuček – Hoza, Flamík, Vaškovič, Korotvička, Špok, Kubica, Jurásek, Pokorný, Klimeš, Sajdl, Komárek, Haring, Peš, Šimeček, Havlík, Koktan, Kuba, Vrba, Lesák, Hollý.

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek, J. Ferenc, Pavlas, Osina, Halouska, Hoferek – Kolář, Sedlák, Ditrich, Coufal, Hanák, Sprušil, Menšík, Venkrbec, Goiš, Martinák, Kohút, Málek, Kundrátek.