HC Bobři Valašské Meziříčí – HC ZUBR Přerov 2:3 po prodl. (1:1, 0:1, 1:0)

První velkou příležitost utkání měli na svých hokejkách hráči Valmezu, konkrétně Ambruz. Exzlínský útočník však zcela sám před gólmanem Vojtkem v zakončení selhal. Takřka vzápětí se však provinil faulem a putoval na trestnou lavici. Faltýnek při svém úniku mohl hosty poslat do vedení, nestalo se.

Brankář Slovák si rozhodně na nedostatek práce nemohl stěžovat. Při jednom z pokusů Přerovanů ho zachránila i tyč. S následnou šancí Sprušila si poradil.

Bobři se přesvědčili, že trpělivost přináší růže. V 17. minutě se zásluhou Davida Vargy dostali do vedení. To vydrželo necelé dvě minuty. Sprušil vybídl ke střele Vojtěcha Sklenáře a přerovský bek propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:1. Tímto stavem také skončila první třetina.

Zubři se často dostávali do zakončení, ale v řadě případů nechali vyniknout domácího gólmana Slováka. Jako v případě dalších příležitostí Faltýnka či Zdeňka Sedláka. Na konci druhého dějství se družina trenéra Pavla Sedláka dočkala. Jiří Goiš nic nevymýšlel a z úhlu rozvlnil síť podruhé.

Přerovští byli aktivní a dostalo se jim také možnosti trestného střílení. Ditrich však na dobře chytajícího Slováka nevyzrál. Ten se vyznamenal ještě několikrát a prakticky jen díky jemu mohli domácí pomýšlet na bodový zisk.

Ten se také dostavil. O vyrovnání se postaral tři minuty před koncem normální hrací doby Martin Ambruz.

Rozhodnutí napínavé bitvy přišlo v prodloužení. Ditrich nejprve orazítkoval tyč, ale zanedlouho Jan Kolář dorazil za záda domácího fantoma vyražený puk a rozhodl tak o výhře Přerova – 2:3.

„Začali jsme celkem vlažně, naopak domácí nastoupili s chutí a bojovně naladěni. Prvních deset minut jsme byli v problémech, ale poté se hra vyrovnala. Je škoda neproměněných šancí, kterých jsme měli spoustu. Domácím velmi dobře zachytal brankář. Šance jsme měli proměnit a jít do vedení 4:1. Bohužel jsme si to v závěru pokazili a máme dva body díky výhře v prodloužení," řekl po utkání Lubomír Václavíček, asistent trenéra HC ZUBR Přerov.

Branky a nahrávky: 17. D. Varga (Mir. Varga, Coufal), 57. Ambruz – 19. Sklenář (Sprušil), 39. Goiš (Osina), 62. Kolář (Pala, Sprušil). Rozhodčí: Mrkva. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Buly: 38:54. Střely na branku: 23:42. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3 pp.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák – Ambruz, Bokroš, Coufal, Heča, Knebl, Kolovrátník, Mikel, Prycl, Schejbal, Ševčík, Šoula, Vajda, D. Varga, Mar. Varga, Mir. Varga, Voznica, Zábojník. Trenér: Josef Málek.

HC ZUBR Přerov: Vojtek – Pala, Faltýnek – Ferenc, Drábek – Osina, V. Sklenář – Sedlák, Vaněk, Goiš – Brančík, Ditrich, Matušenko – Málek, Sprušil, Kolář – Brada. Trenér: Pavel Sedlák.

Osmé kolo je na programu ve středu 17. října. Zubři se představí na ledě Vsetína.

2.liga, sk.Východ

7. kolo: Prostějov – Vsetín 3:0, Frýdek-Místek – Nový Jičín 3:5, Karviná – Havířov 3:2p, Opava – Poruba 3:2p.

1. HC AZ Havířov 2010 7 30:13 16
2. LHK Jestřábi Prostějov 7 28:25 15
3. HC Zubr Přerov 7 22:13 13
4. HC Baník Karviná 7 26:24 11
5. HC Frýdek-Místek 7 23:25 11
6. HC Nový Jičín 7 27:28 10
7. VHK Vsetín 7 24:28 10
8. HC Slezan Opava 7 24:27 9