„Hodnotí se mi to těžko, protože to je čtvrtá prohra a víme, kde to začalo,“ narážel asistent trenéra Kočary Jakub Grof na smolnou porážku z úvodního klání v MEO Aréně.

„Nedokázali jsme se s tím vyrovnat, ale věříme, že pro nás a naše hráče je to nesmírně důležité. Budou o tuto zkušenost bohatší a pomůže jim to do budoucích kariér,“ dodal Grof a pogratuloval soupeři.

Šanci v přerovské bráně dostal po úterním povedeném utkání zaslouženě opět Michal Postava. A opět si počínal velice jistě. I díky jeho výkonu mohli jít hosté ve druhé třetině do vedení.

DOSTÁLKOVO PROBUZENÍ PŘIŠLO POZDĚ

Trenéři dali po úterním duelu zpátky dohromady první formaci ve složení Doležal – Pšurný – Dostálek. A rána Vlastimila Dostálka přes clonícího Pšurného skončila v 36. minutě za zády Foltána. Tento (jediný) příspěvek nejproduktivnější přerovské dvojice základní části se však ukázal v play-off jako nedostatečný.

Ani tentokrát totiž přerovské vedení nemělo dlouhého trvání. Neuběhly ani tři minuty a Kozákova střela se od Postavy odrazila přímo k Šimonu Szathmárymu, který srovnal.

Přes srdnatou snahu Hanáků ve třetí třetině tlak či příval gólových šancí nepřicházel. Naopak Poruba dokázala využít jednu ze svých přesilových her, když Korkiakoski chytře našel nastavenou čepel hole Marka Špačka, který usměrnil puk za Michala Postavu.

Zubři pak mohli srovnat, třetí přesilovku v utkání však sehráli tragicky a čas se velmi rychle krátil. Zvlášť, když byl v 55. minutě vyloučen Jiří Goiš za sekání.

V závěru přišel tlak a hra bez gólmana, asi nejblíže srovnání byl v poslední vteřině Tomáš Doležal, Foltána ale nepřekonal a Poruba mohla slavit postup do semifinále.

„Byl to velmi náročný zápas plný osobních soubojů. Musím smeknout klobouk dolů před všemi hráči. My jdeme vyhlížet dalšího soupeře,“ hodnotil kouč Toraxu David Moravec.
Přerov se tak ani napopáté nepřiblížil branám semifinále. Vloni Zubrům vyřazovací boje sebral koronavirus. Od návratu do první ligy mají Hanáci zápasovou bilanci v play-off 2:20.

HC RT Torax Poruba – HC Zubr Přerov 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 39. Szathmáry (Kozák, Korkiakoski), 50. Špaček (Jáchym, Kozák) – 36. Dostálek (Doležal, Suhrada). Rozhodčí: Doležal, Ondráček – Polák, Zídek. Vyloučení: 5:7, navíc Krisl (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Bez diváků. Konečný stav série: 4:0.

Poruba: Foltán – Slavík, Žovinec, Szathmáry, Urbanec, Kozák, Voráček – Korkiakoski, Toman, Endál – Pořízek, Raška, Brodek – Sikora, Jáchym, Stloukal – Kanko, Hudeček, Hotěk. Trenér: Karel Suchánek.

Přerov: Postava – Dluhoš, Forman, Zbořil, Kubeš, Krisl, Suhrada, Mlčák – Dostálek, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, Süss – Štefka, Dvořák, M. Svoboda – Macuh, Indrák, Goiš. Trenér: Vladimír Kočara.