Domácí nastoupili bez několika hráčů obvyklé sestavy. Na marodku se v krátkém čase dostala hned čtveřice Pavel Rusek, Petr Jelínek, Marek Frieb a v civilu musel být i Pavel Rajnoha.

Potěšujícím faktem byl bezesporu návrat uzdravené gólmanské jedničky Michala Láníčka.

Zubři už v úvodu naznačili, že budou chtít s prvním týmem odehrát minimálně vyrovnaný zápas.

Po několika šancích se v 7. minutě se Zubrům naskytla výhoda přesilové hry, ale z ní vyzněla pouze náznakově šance Hanáka, kterému chyběl krok na střílenou přihrávku k tyči.

Za dvě minuty si stejnou herní situaci vyzkoušeli i jičínští a po jednatřiceti sekundách se z brejku radovali, když se trefil Jakubu – 0:1.

I do druhé části hry vstoupilo aktivněji Meo. Kolář ještě po Sprušilově nabídce Šrámka nepřekonal, ale akce pokračovala dál a po závaru si Sprušil ideálně počkal a trefil odkryté místo jičínské svatyně – 1:1.

Vyrovnání Zubrům dodalo novou krev a po gólu volal i Šťastného pokus. V 29. minutě výborně přečetl hru hostující gólman, jenž vybruslil proti puku, pro který spěchal i Sprušil.

Ve výborném světle se zakrátko předvedla i Hanákova formace, chyběl tomu pouze gól. O to více pak mrzela obdržená branka. Láníček nezkrotil v lapačce Kabeláčovu střelu a puk zapadl do branky – 1:2.

Vyrovnat mohl Rak, ale ani jedna z jeho střel se za záda Šrámka nedostala. Domácí fanoušci se však dočkali, když po přihrávce Čecha rozvlnil síť Kamil Rajnoha – 2:2.

Jičínský brankář pak musel zasahovat i proti dalším přerovským výpadům. Neuspěli Ditrich, Hanák ani Šťastný. Zubry udržela v tlaku i nabídnutá přesilovka v závěrečných minutách, několik výborných šancí ale využít nedokázali.

Třetí dvacetiminutovka byla již zcela v režii domácího celku. Hosty poslala do kolen chyba obrany, kterou dokonale zužitkoval tvrdou střelou Hanák – 3:2.

Soupeř dostal pomocné lano v podobě přesilové hry. Láníček však pokusy Jičína zneškodnil, což se ukázalo jako klíčové. V 53. minutě volala po gólu i další Ditricha šance, branka však zůstala nedobyta

Za tři minuty později se už Ditrich dokázal prosadit a rozpoutal tak v hledišti vítězné ovace. Následně už tak moc nemusely mrzet ani jeho další promarněné šance.

Zubrům se tak povedlo navýšit svou domácí vítěznou sérii už na sedm zápasů v řadě a zároveň si pojistit třetí příčku. Děkovat jim navíc může i Hodonín, který se díky svému triumfu dostal zpět na první místo.

„Kromě první třetiny, kdy jsme měli problémy s pohybem, tak nás rozhodně nastartovala vyrovnávací branka na 1:1. Nebýt toho nešťastného druhého gólu, kdy ještě soupeř s námi držel krok, tak jsme si nejspíš aktivní hrou získali převahu již dříve. Poslední třetina jednoznačně vyzněla pro nás, ale škoda, že na ty góly potřebujeme tolik šancí. Nemuselo to být tolik dramatické až do konce,“ uvedl Lubomír Václavíček, asistent trenéra HC ZUBR.

Přerov zakončí nadstavbou část ligy střetnutím v Karviné, které se odehraje ve středu 27. února od 18 hodin.

HC ZUBR Přerov – TJ Gedos Nový Jičín 4:2

Třetiny: 0:1, 2:1, 2:0

Branky Přerova: 24.42 Sprušil (Ditrich, Kolář), 33.15 K. Rajnoha (Čech, Faltýnek), 45.30 Hanák (Čech), 55.01 Ditrich (Faltýnek).

Sestava HC ZUBR Přerov: Láníček – Faltýnek, Tomáš, Bauer, Novák, Pala, Hruška – Hanák, K. Rajnoha, Čech, Kolář, Sprušil, Ditrich, Šťastný, Rak, Chlup, Kupec.