„Jirka Goiš pro Zubry odvedl za těch mnoho let velký kus práce a chci mu za to moc poděkovat. Rád bych mu i touto cestou popřál hodně úspěchů, štěstí a hlavně zdraví v další ať už hokejové nebo nehokejové kariéře,“ uvedl jednatel HC Zubr Přerov Tomáš Pluháček.

Darek Hejcman (vlevo) a Radek Číp
Zemětřesení v kádru Zubrů. Přijde odchovanec Herman?

Důrazný forvard utrpěl v přípravě na právě končící ročník Chance ligy vážné zranění lýtka. V sestavě chyběl až do ledna. Na ledě pak pochopitelně dostával méně prostoru, nakonec odehrál včetně play-off 15 utkání (1+2). Přesto měl v plánu nachystat se na novou sezonu.

„Určitě bych tady rád zůstal. Máme tady kousek postavený barák, jsem tady jako doma. Nerad bych měnil působiště,“ přiznal Goiš poté co na začátku března převzal od klubu symbolický dres s číslem 500 (více utkání už za MEO odehrál jen Radomír Pala).

Jiří Goiš a jeho Movember.
Finálový odraz bruslí či první gól Prostějovu. Goiš má 500 zápasů za MEO

Otázkou zůstává, jak tento pikantní odchod vezmou přerovští fanoušci. Zvlášť, když stále teprve 31letý Jiří Goiš dle dřívějších vyjádření rozhodně neměl v plánu končit kariéru. A už vůbec ne v jiném týmu.

„Děkuji klubu za roky, které jsem v Přerově mohl strávit. Děkuji fanouškům za to, jak mě podporovali. Změna mi může prospět, těším se na novou výzvu,“ řekl Jiří Goiš pro klubový web.

Celkem 506 utkání, 280 kanadských bodů, 127 vstřelených branek. Ta nejslavnější bruslí proti Vsetínu navíc poslala Přerov do baráže, odkud se Dočkalova družina posunula zpět do 1. ligy.

Na tohoto vousáče zkrátka MEO nikdy nezapomene.

Zdroj: Youtube

Zdroj: Youtube