S Novým Jičínem doma prohrávali, ale díky vyrovnávací trefě Goiše a vítězné Paly v prodloužení brali dva body.

S cílem odčinit propadák z Břeclavi vyrazili hráči Přerova do konfrontace s Novým Jičínem. Od prvních minut byla z jejich strany znát snaha i touha po úspěchu.

Do vedení ale šli hosté Gogolkou, jež dopravil puk do branky v početní výhodě s pomocí teči od jednoho z domácích hráčů.

Právě tato branka byla na dlouhou dobu jediným rozdílovým ukazatelem. Přerovští marně bušili do brankářských vrat jménem Šrámek. Na něm si postupně vylámali zuby Procházka, Šťastný i Pala.

„Soupeř měl velmi účinnou obranu, ze které vyrážel do rychlých brejků. My jsme však na to byli připraveni. Díky lepšímu bruslení jsme se dostávali do řady šancí, ale spoustu z nich nám pochytal Šrámek. Při takovém poměru střel musí být produktivita výraznější, na tomto je třeba zapracovat," poznamenal po utkání Petr Dočkal, trenér Zubrů.

Jeho svěřenci pokračovali v marném dobývání novojičínské svatyně i během druhé třetiny.

Domácím bylo dokonce nabídnuto po faulu trestné střílení, ale Šimon Kratochvíl také přímý souboj se Šrámkem prohrál. V dobré příležitosti neuspěl ani Sedlák.

Kýženého vyrovnání se Přerované dočkali až po osmi minutách třetí dvacetiminutovky. Goiš dobrou prací v brankovišti smazal ze světelné tabule z kolonky přerovských branek nulu.

Domácí akcie držel nad vodou i brankář Slovák, který dostal přednost před zkušeným Vojtkem. Několikrát musel hasit nebezpečné výpady houževnatého soupeře.

Zubři mohli duel zlomit v samotném závěru, kdy dostali možnost přesilové hry, ale nestalo se tak.

Prodloužení už pro ně bylo vysvobozením. Na konci jeho dění ukončil čekání Pala.

„Po zamíchání sestavy se nám povedlo srovnat a díky ještě většímu tlaku jsme v prodloužení zužitkovali přesilovku. Fanouškům děkujeme za krásnou podporu, byli naším šestým hráčem," dodal se ziskem dvou bodů smířený kouč lodivod Dočkal.

Jeho protějšek byl se ziskem bodu spokojený.

„Domácí mnohem lépe bruslili, ale nám se dařilo v defenzivě a navíc nás podržel gólman Šrámek. Bod určitě bereme, ale mrzí nás to, že jsme mohli jít do nájezdů. Školáckou chybou jsme domácím nabídli přesilovku, kterou využili. Ale je to sport a takové věci se zkrátka stávají. Klukům jsem v kabině poděkoval za výkon. Rozhodně se nemáme za co stydět," doplnil trenér Nového Jičína Aleš Flašar.

Přerovany čeká další mistrovský zápas až v sobotu, kdy se představí netradičně už v 15 hodin v Opavě.

HC ZUBR Přerov – HC Nový Jičín 2:1 po prodl. (0:1, 0:0, 1:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 48. Goiš, 65. Pala (Osina, D. Šťastný) – 12. Gogolka.

Rozhodčí: Kika – Goňa, Wesley. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváků: 1057.

HC ZUBR Přerov: Slovák – Pala, Osina, Vlček, Zbořil, Kudělka, Andrýsek, Mašíček – Goiš, Sedlák, Dostálek – Šebek, Procházka, D. Šťastný – Blinka, Kolář, Š. Kratochvíl – Málek, M. Kratochvíl, Školoud. Trenér: Petr Dočkal.

HC Nový Jičín: Šrámek – Gebauer, Mráz, Kacíř, Kabeláč, Žák, Flašar, Hruška, Mikšan, Lehečka, Vašut, Zdeněk, Gogolka, Horák, Hanák, Vnenk, Cabák, Uhlár. Trenér: Aleš Flašar.