„Je to jednoduché. Dnes jsme hráli opravdu dobře a konečně se prosadili z šancí, které jsme si vypracovali. Pak ten tým byl lehký na bruslích, dařilo se nám. Od třetího gólu jsme zápas kontrolovali. Třešinkou na dortu je, že jsme si zajistili první osmičku,“ byl spokojen asistent trenéra Kočary Jakub Grof.

Z brněnské Komety přijel Zubrům pomoct Karel Plášek, v nabité sestavě s Josefem Hrabalem opět ve třetím útoku na něj zbylo místo „jen“ ve čtvrté formaci. I tak se Plášek bodově podílel na kanonádě. Premiéru po návratu do Přerova prožíval Jan Berger.

Raketový start do utkání ale zařídila první lajna. Roman Pšurný už po 28 vteřinách otevřel skóre a druhý gól přidal díky povedené teči Weinholdovy střely. Už v 6. minutě to navíc bylo 3:0, když se z levého kruhu pro vhazování přesně trefil Hrabal a vyhnal Kůdelu z brány.

„Dnes tam napadaly góly, což je super, ale jde hlavně o to, ukázat soupeři, že odsud se body nevozí,“ říkal po utkání Jan Berger.

Poruba se ze tří tvrdých direktů na úvod nevzpamatovala a hrozila jen symbolicky. Ve druhé třetině navíc po krásné Moučkově přihrávce v přesilovce zvýšil na 4:0 Michal Popelka, a když o chvíli později po Pláškově posunutí upravil na 5:0 Jan Süss, bylo vymalováno.

Přerovská exhibice pokračovala i ve třetím dějství. Po šestém gólu Filipa Dvořáka si dokonce Meo Aréna chvíli žádala po dlouhé době „deset,“ fanoušky ale vzápětí trošku zchladil přesnou střelou Roman Szturc, který vzal Petráskovi čisté konto.

Přerované se tak osamostatnili na druhém místě tabulky za Českými Budějovicemi a v sobotu je čeká další moravský šlágr. Na Lapači vyzvou v atraktivní bitvě Vsetín.

HC Zubr Přerov – HC RT Torax Poruba 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Pšurný (Navrátil, Krisl), 6. Pšurný (Weinhold), 6. Hrabal (M. Kratochvil, Š. Kratochvil), 26. Popelka (Močka, Zbořil), 27. Süss (Plášek, Kubeš), 44. Dvořák (Kubeš, Plášek) – 45. Szturc (Husák). Rozhodčí: Dědek, Obadal – Hanzlík, Konvička. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 1484.

Přerov: Petrásek – Černý, Krisl, Kubeš, Zbořil, Weinhold, Šnajnar – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Popelka, Berger – Hrabal, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Plášek, Süss, Dvořák – Indrák. Trenér: Vladimír Kočara.

Poruba: Kůdela (6. Foltán) – Pastor, Dundáček, Slavík, Husák, Dluhoš, Rudl, Šendera – Kanko, Zdeněk, Káňa – Szturc, Hlinka, Obdržálek – Sikora, Hudeček, Ďurač – Nejezchleb, Jáchym, Špaček. Trenér: Miloš Holaň.