Do sestavy hostů se vrátil tahoun Roman Pšurný. Chyběl naopak sobotní kat Ústí nad Labem Martin Ryšavý, který debutoval v extralize za Vítkovice. Fanoušci ale mohli obdivovat jiný klenot povedeného přerovského ročníku 2003. Svůj první start v A-týmu mateřského klubu zapsal jeden z největších talentů českého hokeje Stanislav Svozil.

„Že nám může pomoct, jsme se dozvěděli den před zápasem na tréninku. Souhlasili jsme a musím říct, že je to opravdu šikovný mladý hokejista,“ chválil Svozila sám bývalý výborný bek Jakub Grof.

„Své role se zhostil na výbornou a předvedl velmi kvalitní výkon,“ dodal asistent hlavního trenéra Kočary.

Aktivně se Stanislav Svozil zapojil do velkého náporu Zubrů v první třetině. Ujal se však pouze brejk ze čtvrté minuty, který z dorážky zakončoval Jakub Svoboda.

Další vyložené šance hosté nevyužili a mrzet je to muselo o to víc, že v úvodu prostřední části se skoro z totožné situace jako Hanáci prosadil na druhé straně Jiruš.

„S první třetinou jsme byli spokojeni s vedením 1:0 nad silným týmem. Ale ve druhé jsme vypadli z role, dostali zaplaťpánbůh jen jeden gól a hledali se,“ hodnotil Jakub Grof.

Ve druhé třetině musel pak Zubry několikrát podržet čerstvě zvolený brankář měsíce Chance ligy Ondřej Kacetl a Přerované se tak v závěrečném dějství mohli vrátit k aktivní hře. Ta vyústila ve vedoucí gól, když Roman Pšurný ukázkově tečoval Doležalovu střelu. Vzápětí v přesilovce mohl rozhodnout Dostálek, skvělého Paříka ale nepřekonal.

PAŘÍK ČAROVAL

Když pak Krisl při krátké přesilovce pět na tři rozvlnil síť a překonal domácího gólmana, brána byla posunutá. Postaral se o to o moment dříve Pařík, nezbývalo než věřit, že ne úmyslně.

Neujala se ani další pohledná kombinace Kučeříka s Matějem Svobodou, Hejcman pak nezkrotil vysokou hůl a Zubři čelili přesilovce. V té ale po chybě Benátek jel sám na Paříka opět Matěj Svoboda, gólman reprezentační dvacítky ale pokračoval v perfektním výkonu.

Přerovští se díky němu museli o výhru strachovat do posledních minut utkání. Symbolicky až když v bráně nebyl a Benátky zkoušely hru v šesti, dojel vyhozený puk nejrychleji Jakub Svoboda a zvýšil na 3:1.

Odevzdaným domácím ještě zasadil poslední úder Josef Hrabal, který přeci jen Paříkovo kouzlo odčaroval.

„První a třetí třetina se nám povedly. Ve druhé jsme nepředváděli výkon, jaký jsme chtěli. Kluci si k tomu něco řekli a bylo vidět, že ten zápas chtějí vyhrát,“ uzavřel Jakub Grof.

Zubři se tak v tabulce Chance ligy posunuli s 19 body na šesté místo o skóre za Vrchlabí. Vedoucí trio Poruba, Jihlava a Benátky sice mají o tři body více, všichni však odehráli více utkání.

HC Benátky nad Jizerou – HC Zubr Přerov 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 22. Jiruš (Pabiška) – 4. J. Svoboda (Hejcman, Číp), 46. Pšurný (Doležal, Dostálek), 59. J. Svoboda (Hejcman), 60. Hrabal (Šoustal). Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Bosák, Ševic. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 0.

Benátky: Pařík – Kolmann, Šedivý, Štibingr, Kunst, Haš, Aubrecht, Kovář – Dlouhý, Najman, Špaček – Pabiška, Čederle, Jiruš – Wiencek, Měchura, Šafařovský – Jansa, Gajda. Trenér: Valdemar Jiruš.

Přerov: Kacetl – Kubeš, Hrabal, Krisl, Zbořil, Svozil, Kučeřík, Dřímal – Dostálek, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, J. Svoboda – Šoustal, Süss, M. Svoboda – Fencl, Dobša. Trenér: Vladimír Kočara.