Ten mezi třemi tyčemi nahradil oporu sezon předešlých Radka Tihláře, jehož klub uvolnil na hostování do Poruby. „Martin Vojtek je pro nás posilou. V první řadě je to velký přerovský patriot a svými výkony má týmu co dát. Navíc zároveň jako trenér gólmanů má mladé kluky co naučit. Na druhou stranu si ale hráči musí uvědomit, že nemůže chytit všechno, a musí mu více pomáhat," pověděl hlavní kouč Zubrů Pavel Sedlák na adresu nejlepšího gólmana české extraligy ročníku 2007/2008.Ilustrační foto

Ve všech deseti přípravných zápasech dostávali poměrně hodně prostoru i mladíci z juniorky. „V přípravě jsme se utkali s kvalitními soupeři a tato utkání rozhodně splnila svůj účel. Nešlo vždy o výsledek, ale také o to, vyzkoušet mladé kluky, zda mají na druhou ligu či nikoliv. Nyní už mohu konstatovat, že nezklamali a že s nimi do sestavy můžeme počítat," řekl především na adresu Petra Drábka, Matěje Málka, Petra Brady, Jana Loupala, Petra Vaňka a Daniela Matušenka.

Prostor dostávali i oba náhradní gólmani Petr Okáč a Jiří Sklenář. „V přípravě jsme pravidelně točili všechny tři brankáře, abychom zvolili náhradníka pro Martina Vojtka, ale situace se rozhodla sama, když se Jirka zranil," konstatuje.

Na soupisce marodů je v tuto chvíli také útočník Pavel Hanák, který bude minimálně měsíc mimo hru s poraněným kolenem.

A jaké že mají Zubři cíle před další sezonou? „Rozhodně se chceme pohybovat v horních patrech tabulky, o ničem jiném nepřemýšlíme. Chceme být v každém případě do čtvrtého místa," dodal Pavel Sedlák.

Soupiska 
HC ZUBR Přerov

Brankáři: Martin Vojtek, Petr Okáč, Jiří Sklenář.

Obránci: Daniel Faltýnek, Radomír Pala, Tomáš Vlček, Jakub Ferenc, Jiří Osina, Vojtěch Sklenář, Petr Drábek.

Útočníci: Zdeněk Sedlák, Richard Brančík, Marek Ditrich, Pavel Hanák, Jiří Goiš, Antonín Sprušil, Marek Kundrátek, Jan Kolář, Petr Sakrajda, Petr Vaněk, Daniel Matušenko, Jan Loupal, Matěj Málek, Petr Brada.

Přišli: Martin Vojtek (hostování z Třince), Jiří Osina (hostování z Kroměříže/ hrál v Prostějově), Jiří Goiš (hostování ze Zlína/ hrál v Hodoníně), Antonín Sprušil (návrat z hostování ze Vsetína), Petr Drábek (z juniorky).

Odešli: Radek Tihlář (hostování v Porubě), Matěj Blinka (hostování v Šumperku), David Šťastný (hostování v Olomouci), Jan Krajíček, František Pospíšil a Jan Kolařík (ukončeno hostování), Vladimír Kočara a Lukáš Menšík (ukončení aktivní činnosti).

Přípravná utkání před startem 2. ligy

Poruba – Přerov 2:6 (0:1, 0:2, 2:3), branky: Málek 2, Sakrajda 2, Sprušil, Kundrátek.

Kraków – Přerov 4:2 (2:0, 0:0, 2:2), Goiš, Sakrajda.

Vítkovice – Přerov 4:3 sn (0:1, 1:2, 2:0 – 0:0), Vaněk, Málek, Pala, rozh. nájezd Ditrich.

Přerov – Hodonín 5:6 (3:3, 1:1, 1:2), Sakrajda 2, Hanák, Sedlák, Pala.

Přerov – Prostějov 6:4 (0:1, 5:0, 1:3), Goiš 2, Brančík, Brada, Ditrich, Ferenc.

Hodonín – Přerov 5:3 (1:0, 3:3, 1:0), Hanák 2, Matušenko.

Prostějov – Přerov 2:8 (1:0, 1:5, 0:3), Sprušil 2, Kundrátek 2, Vaněk 2, Brančík, Goiš.

Přerov – Havířov 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Vsetín – Přerov 4:5 (2:2, 1:2, 1:1), Sedlák, Ditrich, Sakrajda, Vaněk, Brada.

Přerov – Vsetín 6:2 (2:1, 0:0, 4:1), Brančík 2, Kundrátek 2, Kolář, Málek.

Domácí zápasy v základní části

Domácí zápasy v základní části 2012/2013